Biały szejk | Noce Cabirii | Wywiad
Tytuł oryginalny: Fellini 1952-1986: Lo Sceicco bianco | Le notti di Cabiria | Intervista
Okładka wydania
Kraj pochodzenia: Polska
Dystrybucja: Mayfly
Data wydania: 13.07.2009
Opakowanie: Digi-Pack
Czas trwania [min.]: 299
Polska wersja: dźwięk i napisy
(dodał/a: Wojtek)
Nośnik: DVD
Liczba nośników: 3
Opis filmu

Biały szejk [1952]
Młode małżeństwo w czasie podróży poślubnej przybywa do Rzymu. Oprócz odwiedzin rodziny, mają także zaplanowaną audiencję u Papieża. Po podróży Ivan, młody małżonek, ucina sobie drzemkę, a jego żona Wanda wymyka się do pobliskiej redakcji gazety dla pań, aby poznać Białego Szejka-bohatera jej ulubionego fotostory. Niestety bezpośrednie spotkanie z idolem rozwiewa wszelkie romantyczne wyobrażenie o ?księciu z bajki?. Zawiedziona i zrozpaczona Wanda, obawiając się powrotu do męża, snuje się nocą po ulicach Rzymu. Postanawia popełnić samobójstwo. W tym samym czasie Ivan stara się odnaleźć żonę. Na swej drodze spotyka jednak prostytutkę?

Noce Cabirii [1957]
Cabiria jest rzymską prostytutką, która pragnie prawdziwej miłości. Kiedy nieśmiały Oscar prosi ją o rękę, kobieta decyduje się diametralnie zmienić swoje życie. 

Wywiad [1987]
Ten fikcyjny dokument w większości rozgrywa się we wnętrzach Studia nr 5 (słynne studio Felliniego Cinecitta) - tu właśnie przyjeżdża ekipa z japońskiej telewizji, aby zrobić wywiad z Fellinim, który rozpoczął właśnie zdjęcia do filmowej adaptacji "Ameryki" Franza Kafki. Włoski reżyser wstrzymuje jednak pracę, aby oprowadzić Japończyków po swoim studiu, czyli własnym mikroświecie wypełnionym postaciami, rekwizytami i symbolami z jego filmów. Studio nr 5 odwiedza również Marcello Mastroianni, ulubiony aktor Felliniego, przebrany w kostium Magika Mandrake'a. Jego przybycie przypomina twórcy o Anicie Ekberg, która partnerowała Mastroianniemu w głośnym "Słodkim życiu" - Fellini, wraz z aktorem i japońską ekipą, postanawia odwiedzić Anitę w jej domu i tam właśnie, na rozciągniętym płótnie, obejrzeć fragmenty "Słodkiego życia". Poruszający temat sztuki i rozliczenia z własną twórczością "Wywiad" to nie tylko obraz podsumowujący dorobek Federico Felliniego, ale też niezwykłe, finezyjne formalnie i przejmująco szczere dzieło, które doceniono m.in. w Cannes (decyzję o nagrodzie przyznano jednogłośnie) i na festiwalu w Moskwie. Wraz z następnym filmem włoskiego mistrza, nakręconym dwa lata później "Głosem z księżyca", "Wywiad" uważany jest dziś za swoisty testament tego oryginalnego twórcy i wizjonera, dla którego kino było snem, a jednocześnie najważniejszym medium odkrywającym świat i człowieka. Podczas realizacji "Wywiadu" Fellini wiedział już, że umiera, a wraz z nim umiera sacrum kina bezczeszczone przez wszechobecną telewizję. Nienawidził jej za to, że niszczy magię obrazu, pozwala nim manipulować i odrealnia rzeczywistość - twórca "Ginger i Freda" wytoczył nawet proces Berlusconiemu, późniejszemu premierowi Włoch, za przerwanie jego filmu reklamami. Fellini, wielokrotnie nagradzany w Cannes i Wenecji, laureat Oscara i nagrody BAFTA, umierał jednak z przeświadczeniem, że nie rozumie współczesnych czasów i nowej publiczności (jego dwa ostatnie filmy nie spodobały się widzom). Zmarł 31 października 1993 roku.

Zawartość płyt
Obraz:
4:3
Czas: 83 min.
Dźwięk: włoski (DD 2.0), polski (DD 2.0),
Napisy: polskie,
Materiały dodatkowe:
Menu główne
Wybór scen
Obraz:
4:3
Czas: 114 min.
Dźwięk: włoski (DD 2.0), polski (DD 2.0),
Napisy: polskie,
Materiały dodatkowe:
Menu główne
Wybór scen
Obraz:
4:3
Czas: 102 min.
Dźwięk: włoski (DD 2.0), polski (DD 2.0),
Napisy: polskie,
Materiały dodatkowe:
Menu główne
Wybór scen
Raporty BDInfo
Galeria

Nie dodano jeszcze żadnych obrazków do tego wydania.

Wydanie dostępne w poniższych sklepach
Aktualizacja Sklep Cena Zmiana Więcej
3 lata temu DVDmax.pl 199.99 zł 0.00 zł
Ostatnia najniższa odnotowana cena: 199.99 zł dnia: 2019-06-27 20:41:28 w sklepie: DVDmax.pl.
  • Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

  • Nikt jeszcze nie dodał tego wydania do listy życzeń.