11. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - FMF Youth Orchestra: Monster Movie Music Madness

3 czerwca 2018 roku o godzinie 12.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się koncert FMF Youth Orchestra: Monster Movie Music Madness.

Music from the King Kong Movies
Max Steiner: King Kong (1933) 
John Barry: King Kong (1976) 
James Newton Howard: King Kong (2005)

Iconic Movie Monsters
John Williams: Jaws (1975)
Jerry Goldsmith: The Mummy (1999)
Alan Silvestri: Predator (1987) 
Jerry Goldsmith: Gremlins (1985)

Music from the Frankenstein Movies
Bernhard Kaun: Frankenstein (1931) 
Patrick Doyle: Mary Shelley’s Frankenstein (1994)

Music from the Alien Movies
Jerry Goldsmith: Alien (1979) 
James Horner: Aliens (1986) 
Elliot Goldenthal: Alien 3 (1992) 
John Williams: Jurassic Park (1993) 

FMF Youth Orchestra

Monika Bachowska — dyrygent

Po zeszłorocznej batalii na froncie Gwiezdnych Wojen, muzykom z FMF Youth Orchestra przyjdzie się tym razem zmierzyć z potworami wszech czasów. Na pierwszy ogień pójdzie zakochany w pięknej aktorce King Kong, później będziemy świadkami brawurowych muzycznych przygód w Parku Jurajskim, a dyrygująca koncertem Monika Bachowska spróbuje znaleźć wspólny język z Obcymi. Nie traćmy jednak czujności, bo gdy tylko uda nam się wymknąć z drapieżnych szczęk rekina ludojada to pewnie dopadną nas wszędobylskie Gremliny. Tak czy inaczej serdecznie zapraszamy na to potwornie dobre muzyczne szaleństwo.

Koncert będzie okazją do uczczenia urodzin potwora stworzonego przez Frankensteina. W 2018 roku mija bowiem 200 lat od kiedy angielska pisarka Mary Shelley wydała pierwszą książkę o zmaganiach szalonego doktora ze śmiercią.

W programie znalazły się utwory znakomitych kompozytorów, które zdobyły uznanie słuchaczy oraz recenzentów na całym świecie. Usłyszymy więc nagrodzoną Oscarem oraz Złotym Globem muzykę z filmu Szczęki (John Williams), nagrodzoną Złotym Globem kompozycję Jamesa Newtona Howarda z filmu King Kong oraz nominowaną do Grammy i Złotych Globów ścieżkę dźwiękową autorstwa Jerry’ego Goldsmitha. Tego dnia nie mogło zabraknąć również muzyki tak znakomitych kompozytorów jak James Horner, Patrick Doyle, Max Steiner czy John Barry.

FMF Youth Orchestra to powstały w 2014 roku zespół składający się z najzdolniejszych uczniów i absolwentów krakowskich szkół muzycznych. Daje on młodzieży niepowtarzaną okazję zdobycia doświadczenia na wielkich festiwalowych scenach.

Koncert powstał w ramach partnerstwa z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Filmowej FIMUCITÉ na Teneryfie. Wyprodukowano we współpracy z Soundtracks Live!

Bilety do nabycia na eventim.pl.

Więcej informacji o całym festiwalu znajdziecie tutaj.

źródło: zdj. i materiały prasowe fmf.fm