451° Fahrenheita - zobacz pierwszy teaser

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź filmu 451° Fahrenheita. Produkcja została stworzona przez HBO i jest adaptacją bestsellerowej książki Raya Bradbury'ego pod tym samym tytułem. 

451° Fahrenheita to dramat sience-fiction oparty na kultowej powieści autorstwa Raya Bradbury'ego, która jest uznawana za jedną z najlepszych dystopijnych powieści wszech czasów. Akcja filmu dzieje się w dalekiej przyszłości, gdzie ludzie są manipulowani przez władze, a wszelkie objawy sprzeciwu wobec obowiązujących praw, w tym także czytanie książek, są surowo karane. Głównym bohaterem historii jest młody funkcjonariusz Guy Montag, z zawodu strażak, którego zadaniem jest odnajdywanie i palenie wszelkiej literatury. Pewnego razu Guy poznaje dziewczynę, która zmienia jego postrzeganie rzeczywistości. Montag postanawia sprzeciwić się systemowi, któremu dotąd służył. 

Dokładna data premiery 451° Fahrenheita nie jest jeszcze znana. Film prawdopodobnie zadebiutuje wiosną tego roku. W głównych rolach wystąpią: Michael B. Jordan, Michael Shannon, Sofia Boutella, Laura Harrier i Lilly Singh. Reżyseruje Ramin Bahrani.

źródło: comingsoon.net / HBO