„Aladyn” dołącza do najlepiej zarabiających filmów Disneya

Filmowa wersja „Aladyna” stała się właśnie siódmym filmem Disneya, który będzie w stanie przekroczyć granicę 900 mln dolarów w Box Office. Poznajcie szczegóły.

Disney oficjalnie poinformował dzisiaj, że jego film „Aladyn”, w którym zagrali Naomi Scott, Mena Massoud i Will Smith osiągnął już globalny wynik wynoszący 897,3 miliona dolarów i lada moment stanie się kolejnym widowiskiem studia, które przekroczy 900 mln dolarów wpływów z kas.

Możemy założyć, że już w trakcie weekendu „Aladyn” przekroczy próg 900 mln i dołączy do sześciu innych filmów Disneya, którym udała się ta sztuka. Do tej pory wśród filmów Disneya takim rezultatem mogą pochwalić się filmy: „Piękna i Bestia” – 1,26 mld dolarów, „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” – 1,066 mld dolarów, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” – 1,045 mld dolarów, „Alicja w krainie czarów” – 1,025 mld dolarów, „Księga dżungli” – 966 mln dolarów i „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” –  963 mln dolarów.

Biorąc pod uwagę wszystkie inne produkcje studio Disneya oraz innych dystrybutorów, to „Aladyn” będzie 55 filmem, któremu udała się ta sztuka. W tym roku produkcja jest aktualnie trzecią najlepiej zarabiającą premierą w kinach. Lepiej wypadały jedynie produkcje MCU, czyli „Avengers: Koniec gry” – 2,766 mld dolarów i „Kapitan Marvel” –1,128 mld dolarów. Jeśli więc wyłączymy z rankingu filmy Marvela, to „Aladyna” można uznać za najlepiej zarabiającą produkcją tego roku. Oczywiście możemy być pewni, że niedługo przegoni go kolejna produkcja Disneya, czyli „Król lew”, ale podkreśla to  tylko ogromną dominację studia w tegorocznym Box Office.

źródło: Variety.com / zdj. Disney