Aladyn lepszy niż Piraci z Karaibów. Jak wypadnie w pierwszy weekend?

Aktorski „Aladyn” zaliczył dzisiaj swoją oficjalną premierę w kinach, ale już wczoraj nową produkcję Disneya można było zobaczyć na pierwszych pokazach wieczornych. Jak film poradził sobie podczas pierwszego dnia obecności na dużym ekranie i jak wyglądają jego prognozy na weekend? Poznajcie szczegóły.

Podczas czwartkowych pokazów wieczornych aktorska wersja „Aladyna” zdołała zebrać od widzów 7 mln dolarów. To znacznie lepszy wynik niż ten, który dwa tygodnie wcześniej osiągnął film Detektyw Pikachu”. Z czwartkowego otwarcia film Warnera zdołał zarobić wówczas 5,7 miliona dolarów, co przełożyło się później na 54,3 mln dolarów z pierwszego weekendu. Aktualne prognozy zakładają, że w Stanach Zjednoczonych w ciągu czterodniowego weekendu z okazji Memorial Day „Aladyn” będzie w stanie zarobić od 75 do 85 mln dolarów. Nie jest to oszałamiający wynik, z którego Disney mógłby być w pełni zadowolony, ale to znacznie więcej niż na przełomie marca i kwietnia zdołała zarobić inna aktorska wersja popularnej animacji, czyli Dumbo”. Wtedy w ciągu standardowego weekendu film zebrał z kas 45,9 mln dolarów, a jego wynik z czwartkowych pokazów wynosił 2,6 mln dolarów.

W porównaniu z poprzednimi filmami Disneya aktorski „Aladyn”, wyprzedza między innymi: „Czarownicę” z 2014 roku - 4,2 mln dolarów w czwartek i 69 milionów podczas weekendu, a także Kopciuszka” z 2015 roku -  2,3 mln dolarów w czwartek i 67,8 mln dolarów podczas weekendu. „Aladyn” okazał się też lepszy od ostatniej części „Piratów z Karaibów”, która w czwartek przed weekendem z okazji Memorial Day zarobiła 5,5 mln dolarów, a podczas czterech dni była w stanie zebrać 78 mln dolarów.

Budżet „Aladyna” nie został oficjalnie ujawniony przez Disneya, ale mówi się, że studio zapłaciło za realizację filmu około 180 mln dolarów. Obok „Aladyna” na ekranach kin w ten weekend zadebiutuje jeszcze film „Brightburn: Syn ciemności”, którego producentem jest James Gunn. Podczas czwartkowych pokazów film zdołał zebrać od widzów 950 tysięcy dolarów i w ciągu całego weekendu z okazji Memorial Day może zarobić około 10 mln dolarów, z których 8 mln przypadnie na trzydniowy weekend.

Drugie miejsce najbliższego weekendu przypadnie więc filmowi „John Wick 3”, który po świetnym pierwszym weekendzie (56,8 mln dolarów) w drugi weekend powinien spokojnie zebrać z kas powyżej 20 mln dolarów i ponownie wyprzedzić Avengersów, którzy zakończą swój piąty weekend z wynikiem na poziomie 15-20 mln dolarów i przebiją tym samym barierę 800 mln dolarów na amerykańskim podwórku.

W głównych rolach w filmie Aladyn wystąpili: Mena Massoud jako Aladyn, Naomi Scott jako księżniczka Jasmina, Will Smith jako Dżin, David Negahban jako ojciec Jasminy, a zarazem sułtan Agrabahu, Nasim Pedrad jako Dali (postać stworzona specjalnie na potrzeby filmu), Billy Magnussen jako książę Anders z królestwa Skanland, który również ubiega się o rękę córki sułtana Agrabahu i Numar Acar jako Hakim, prawa rękę Jafara oraz szef straży pałacowej.

Za reżyserię aktorskiej wersji „Aladyna” odpowiada Guy Ritchie, który również, wraz z Johnem Augustem oraz Vanessą Taylor, stworzył scenariusz.

źródło: Variety.com / zdj. Disney