Amazon stworzy serialowego Conana - wyreżyseruje go twórca Gry o Tron

Przedstawiciele Amazon Studios ogłosili, że rozpoczynają prace nad serialowym Conanem będącym adaptacją książek Roberta E. Howarda.

Twórcą i scenarzystą serialu będzie Ryan Condal, który stworzył między innymi serial Colony oraz scenariusz do kinowego Herkulesa. Współtwórcą serialu będzie również Miguel Sapochnik, znany fanom przede wszystkim z wyreżyserowania jednych z najlepszych odcinków Gry o Tron, czyli Hardhome oraz Bitwa bękartów. Sapochnik ma zająć się reżyserią serialu. Wśród twórców serialu wymieniony został także Warren Littlefield, producent wykonawczy takich serialowych hitów jak Opowieść podręcznej czy Fargo.

W krótkim zarysie fabuły czytamy, że „Conan zmuszony jest opuścić swoją ojczyznę i musi zmierzyć się z tajemniczym i zdradzieckim światem, w którym będzie musiał odnaleźć swoje miejsce i cel, gdy ten odrzuca go jako bezmyślnego dzikusa”.

Warto wspomnieć, że Amazon pracuje również nad serialową adaptacją Władcy Pierścieni, wygląda więc na to, że amerykański gigant szykuje mocną ofensywę i chce wzmocnić swoją pozycję na rynku streamingowych platform.

źródło: Comingsoon.net / zdj. Universal Pictures / 20th Century Fox