Amerykańscy Bogowie dostaną trzeci sezon. Serial przejmuje nowy showrunner

Mimo wielu zakulisowych problemów podczas pracy nad drugim sezonem serialu "Amerykańscy Bogowie" stacja Starz zdecydowała, że produkcja zostanie przedłużona na kolejny sezon, a kontrolę nad nią przejmie nowy showrunner. Poznajcie szczegóły.

Niecały tydzień po premierze drugiego sezonu serialu opartego na bestsellerowej powieści Neila Gaimana z 2001 roku stacja Starz poinformowała, że zamówiła stworzenie trzeciego sezonu, a nowym showrunnerem serialu został Charles “Chic” Eglee, który pracował przy serialach "The Walking Dead" i "Dexter".

Włodarze stacji chcą w ten sposób przyspieszyć realizację trzeciego sezonu, który ma pojawić się znacznie wcześniej niż druga seria, która debiutowała prawie dwa lata po wyemitowaniu pierwszego odcinka serialu. Opóźnienie drugiej serii związane było z zakulisowymi problemami dotyczącymi właśnie showrunnerów produkcji. W 2018 roku z serialem pożegnał się Bryan Fuller i Michael Green, których zastąpił Jesse Alexander. Teraz twórcy zdecydowali, że kontrolę nad serialem przejmie Charles Eglee, który ma usprawnić prace nad nowym sezonem.

Data premiery trzeciego sezonu nie została ujawniona, ale możemy się spodziewać, że produkcja powróci z nowymi odcinkami nawet na początku przyszłego roku. Drugi sezon będzie emitowany do końca kwietnia.

źródło: Deadline.com / zdj. Starz