Ania, nie Anna już w lipcu na Netflix - mamy zapowiedź i plakat

Netflix ogłosił dzisiaj, że drugi sezon serialu Ania, nie Anna powróci na platformę już 6 lipca. Zobaczcie pierwszą zapowiedź i plakat.

Drugi sezon serialu będzie liczył 10 odcinków, a każdy z nich będzie trwał około godziny.

Kolejny sezon adaptacji ponadczasowej powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery będzie dalej wytyczał nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet. Wszystko to z perspektywy żywiołowej, chodzącej z głową w chmurach 14-letniej bohaterki.

Twórczyni serialu Moira Walley-Beckett (Breaking Bad, Pot i łzy) nie ukrywa poruszenia. - Ukazanie współcześnie palących problemów z perspektywy ukochanej postaci to emocjonujące przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że ten sezon rozpali, zjednoczy i zainspiruje młodych ludzi na całym świecie!

ANNE_WITH_AN_E_Vertical-FACE_PRE_PL.jpg 

W obsadzie drugiego sezonu powrócą : Amybeth McNulty (Anne Shirley), Geraldine James (Maryla Cuthbert), R.H. Thomson (Mateusz Cuthbert), Corrine Koslo (Małgorzata Linde), Dalila Bela (Diana Barry), Aymeric Jett Montaz (Jerry Baynard), Lucas Jade Zumann (Gilbert Blythe) oraz Kyla Matthews (Ruby Gillis). Pojawią się również nowe postacie: Dalmar Abuzeid (Sebastian) i Cory Grüter-Andrew (Cole).

źródło Netflix - materiały prasowe / CBC / Northwood Entertainment