Animacja „Toy Story 4” przebija miliard dolarów jako piąty tytuł Disneya

Disney kontynuuje śrubowanie swojego tegorocznego rekordu wpływów do kas kin. Granicę 1 miliarda dolarów wpływów przebiła właśnie animacja „Toy Story 4”.

Niedawno ogłoszono, że Disney do końca lipca zebrał z kas kin na całym świecie 8 mld dolarów. Nie jest to jednak dla studia wynik, który nie ulegnie jeszcze poprawie. W tym roku Disney wypuści do kin  jeszcze kilka potencjalnych hitów kasowych, do których zaliczają się animacja „Kraina Lodu 2”, „Czarownica 2” i „Gwiezdne Wojny Epizod IX”.

W kinach cały czas zarabiają jeszcze hity ostatnich miesięcy, do których zalicza się między innymi animacja „Toy Story 4”, która jako piąta z tegorocznych produkcji Disneya przebiła właśnie granice 1 miliarda dolarów.

Na koncie filmu znajduje się obecnie dokładnie 1,001 mld dolarów, z których 421,2 mln pochodzi z amerykańskiego podwórka a 579,9 mln z rynków zagranicznych.

Toy Story 4” jest obecnie ósmą najlepiej zarabiającą animacją w historii kina i czwartą produkcją Pixara, która zdołała przebić 1 mld dolarów wpływów. Wcześniej udało się to takim hitom jak: „Iniemamocni 2”, „Gdzie jest Dory?” i „Toy Story 3”.

Do tej pory w tym roku produkcje Disneya czterokrotnie przekraczały już barierę 1 mld dolarów wpływów. Udało się to filmom: „Avengers: Endgame” (2,79 miliarda dolarów), (1,2 mld dolarów), „Kapitan Marvel” (1,1 miliarda dolarów) i „Aladyn”.

źródło: Ew.com / zdj. Disney / Pixar