Antologia horroru Kinga powraca – zwiastun drugiego sezonu „Castle Rock”

Platforma Hulu z okazji dzisiejszej specyficznej daty postanowiła pokazać nam zwiastun drugiego sezonu serialu „Castle Rock”. Co czeka nas w nowych odcinkach serialowej antologii nawiązującej do twórczości Stephena Kinga? Zobaczcie sami.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu zadebiutuje na Hulu już 23 października. Drugi sezon będzie liczył 10. odcinków i możemy zakładać, że podobnie jak w przypadku pierwszej serii w Polsce serial będzie dostępny na platformie HBO GO.

 

Jako że serial jest przykładem antologii, to w drugim sezonie zobaczymy zupełnie nową historię, która tym razem będzie nawiązywała do powieści „Misery”. W głównej obsadzie serialu są Lizzy Caplan, Tim Robbins, Elsie Fisher, Garrett Hedlund, Barkhad Abdi, Yusra Warsama i Matthew Alan. W nowych odcinkach będziemy mieli okazję zobaczyć serialową wersję psychopatycznej pielęgniarki Annie Wilkes, którą zagra wspomniana Lizzy Caplan. Z opisami głównych bohaterów możecie zapoznać się poniżej.

  • Tim Robbins zagra Reginalda „Pop” Merrilla – głowę rodziny, która ma powiązania z kryminalnym środowiskiem – jest śmiertelnie chory na raka i w ostatnich tygodniach życia dużo czasu spędza z rodziną.
  • Garrett Hedlund zagra Johna „Ace” Merrilla – lokalnego przestępcę, który przejmuje interesy swojego zmarłego wuja, a jego rządy doprowadzają do napięć w miasteczku.
  • Matthew Alan zagra Chrisa Merrilla – siostrzeniec Reginalda i brat Johna, który za wszelką cenę nie chce doprowadzić do eskalacji konfliktu pomiędzy swoją rodziną i resztą społeczności.
  • Yusra Warsama zagra doktor Nadię Omar – wyszkoloną na Harvardzie dyrektorkę szpitala, której racjonalny i naukowy umysł zostanie poddany próbie.
  • Barkhad Abdi zagra Abdiego Omara – starszego brata Nadii, który chce wzmocnić somalijską społeczność w miasteczku.
  • Elsie Fisher zagra Joy – nastoletnią córkę Annie, która zaczyna zadawać pytania dotyczące zdrowia psychicznego swojej matki.
  • Lizyy Caplan zagra kultową Annie z filmu „Missery” z 1990 roku – pielęgniarkę o sadystycznych skłonnościach.

W obsadzie są również: Robin Weigert, która zagra Crysildę Wilkes, matkę Annie, Sarah Gadon wcieli się z kolei w Ritę Green, mściwą kobietę z przeszłości Annie, a Alison Wright zagra Valerię, życzliwą kobietę, która poznaje mroczną historię miasteczka. Greg Grunberg wcieli się w szeryfa Bouchera, miejscowego przedstawiciela prawa, który walczy z mrocznymi siłami z Castle Rock.

źródło: zdj. Hulu