AppleTV+ – data premiery, cena abonamentu i zwiastun serialu „See”

Apple wypuściło przed momentem do sieci pierwszy zwiastun swojego oryginalnego serialu pod tytułem „See”, w którym główną rolę zagrał Jason Momoa. Firma zdradziła również szczegóły na temat swojego serwisu AppleTV+.

Akcja serialu „See” osadzona jest w przyszłości, w której tajemniczy wirus zdziesiątkował ludzkość, a Ci, którzy przeżyli, stracili wzrok. W głównego bohatera produkcji nazywanego Baba Voss, ojca bliźniaków, które urodziły się ze zmysłem wzroku, zagrał Jason Momoa. Mężczyzna musi chronić swoją rodzinę przed potężną i zdesperowaną królową, która chce śmierci jego córek.

W pozostałych rolach zagrali Alfre Woodard , Yadira Guevara-Prip, Sylvia Hoeks, Nesta Cooper, Archie Madekwe, Christian Camargo, Hera Hilmar, i Marilee Talkington. Scenariusz do serialu napisał Steven Knight, a jego reżyserią zajął się Francis Lawrence.

Apple ujawniło również, że platforma streamingowa, na której będą debiutowały jej oryginalne seriale, zostanie wprowadzona na rynek już 1 listopada, czyli niemal dwa tygodnie wcześniej niż jej największy konkurent, platforma Disney+. Dodatkowo firma ogłosiła, że serwis od dnia premiery będzie dostępny w ponad 100 krajach na całym świecie — w tym najpewniej także w Polsce, a koszt miesięcznego abonamentu wyniesie 4,99 USD. Na początku użytkownicy będą mogli skorzystać z okresu próbnego wynoszącego 7 dni. W ramach jednego abonamentu z konta będzie mogło korzystać kilka osób, a biblioteka serwisu będzie powiększała się z czasem o kolejne oryginalne produkcje. Przy zakupie produktów Apple, takich jak iPhone, iPad lub Mac, klienci otrzymają roczny dostęp do serwisu AppleTV+.

Jednym z pierwszych seriali oryginalnych od platformy będzie „The Morning Show”, w którym wystąpili Jennifer Aniston, Steve Carell i Reese Witherspoon. Do pozostałych produkcji, które przygotowuje platforma, zaliczają się między innymi: antologia „Amazing Stories” stworzona przez Stevena Spielberga, serial pod tytułem „See”, w którym wystąpili Jason Momoa i Alfre Woodard, a także kolejna serialowa produkcja pod tytułem „Little America”, w której zagrał Kumail Nanjiani, serial „Truth Be Told”, w którym wystąpiła Octavia Spencer i seria „Home”.

Dostęp do serwisu AppleTV+ będzie można uzyskać za pośrednictwem takich urządzeń jak iPhone, iPad i AppleTV, a także z poziomu aplikacji AppleTV dostępnej w telewizorach Smart TV firm Samsung, LG i Sony.

źródło: Variety.com / zdj. Apple