Aretha Franklin bohaterką trzeciego sezonu serialu Geniusz

National Geographic ogłosiło już oficjalnie, że trzeci sezon serialu Geniusz poświęcony będzie Arethcie Franklin, która zmarła w sierpniu ubiegłego roku mając 76 lat. Poznajcie szczegóły.

Dowiedzieliśmy się również, że showrunnerką i producentką wykonawczą nowego sezonu serialu będzie popularna dramatopisarka Suzan-Lori Park, która w 2002 roku została wyróżniona nagrodą Pulitzera za sztukę Topdog/Underdog.

Producentami serialu będą również wieloletni współpracownik Franklin, Clive Davis oraz szef Atlantic Records Craig Kallman. Zdjęcia na planie mają ruszyć jeszcze latem tego roku, a premierę zaplanowano na początek 2020 roku.

Bohaterami dwóch poprzednich sezonów Geniusz byli Albert Einstein, którego zagrał Geoffrey Rush oraz Pablo Picasso, w którego wcielił się Antonio Banderas. Jak na razie nie wiemy jeszcze, która z aktorek będzie wcielała się w Arethę Franklin.

Popularna piosenkarka, którą nazywano „Królową soulu” doczeka się także swojego kinowego filmu. Ostatnio ogłoszono, że w filmowej opowieści o życiu Arethy Franklin zagra amerykańska aktorka i piosenkarka Jennifer Hudson, która w 2007 roku została nagrodzona Złotym Globem i Oscarem za swoją rolę w filmie Dreamgirls.

źródło: Cominsgoon.net / zdj. Universal Pictures