Avengers 4 - nowe zdjęcie z planu przekreśla popularną teorię? SPOILER

W sieci pojawiło sie nowe zdjęcie z planu czwartej części Avengers, rzucające nowe światło na popularną w ostatnim czasie teorię mówiącą o podróżach w czasie i alternatywnej rzeczywistości.

Nie mamy jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat fabuły czwartej części Avengers, dlatego w sieci co chwilę pojawiają się nowe teorię fanów, którzy zastanawiają się, w jaki sposób tytułowa drużyna poradzi sobie z tak wielkim zagrożeniem, jak Thanos.

Jedna z teorii mówiła o podróżach w czasie i alternatywnej rzeczywistości, dzięki której bohaterowie zmienią przeszłość i zdołają zapobiec inwazji potężnego Tytana. Teorię tę zdawały się potwierdzać ostatnie zdjęcia z planu, na których widzieliśmy między innymi Kapitana Amerykę w swoim starym kostiumie oraz innych bohaterów w scenerii przypominającej bitwę w Nowym Jorku z pierwszej części Avengers. Teraz pojawiło się jednak nowe zdjęcie, które daje nam możliwość nieco innej interpretacji dotychczasowych przecieków.

Jak zapewne pamiętacie, film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów rozpoczęła scena retrospekcji z przeszłości Tony'ego Starka przy użyciu technologii Binary Augmented Retro Framing. Stark określił swój wynalazek jako możliwość ponownego zajrzenia w przeszłość, aby pokonać swoje traumy ( w przypadku Tony'ego jest to ostatnia rozmowa z rodzicami). Najnowsze zdjęcie z planu ujawnia, że technologia powróci w czwartej części Avengers, co może tłumaczyć, dlaczego widzieliśmy bohaterów w scenach z przeszłości. Być może Iron Man wraz z innymi członkami Avengers próbują wrócić do kluczowych momentów z przeszłości, aby znaleźć sposób na pokonanie Thanosa. Możliwe jest również, że technologia BARF została w jakiś sposób połączona z magią Kamieni Nieskończoności i będzie mogła wpływać na kształt minionych wydarzeń.

A może twórcy zaskoczą nas jeszcze innym rozwiązaniem? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać do 2019 roku, kiedy to do kin wejdzie ostatnia odsłona serii Avengers, która bez wątpienia zakończy pewną epokę w historii kina superbohaterskiego.

Avengers 4 trafi do kin 3 maja 2019 roku. Rok wcześniej na dużym ekranie zobaczymy Avengers: Infinity War. W rolach głównych wystąpią gwiazdy poprzednich filmów z uniwersum Marvela: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Chris Pratt, Zoe Saldana, Benedict Cumberbatch, Pom Klementieff, Tom Holland, Peter Dinklage i Josh Brolin. Reżyserią filmu zajmują się bracia Anthony i Joe Russo.

źródło: Instagram.com / Comicbookmovie.com