Będą nowe  filmy i aktorskie seriale w świecie Gwiezdnych Wojen!

Lucasfilm ogłosił, że duet twórców serialu Gra o Tron, czyli David Benioff i DB Weiss będą pracować nad nową serią filmów z uniwersum Gwiezdnych Wojen, które nie będą powiązane z główną sagą Skywalkerów i nową trylogią Riana Johnsona.

Niedawno ogłoszono, że reżyser The Last Jedi, Rian Johnson, zajmie się stworzeniem nowej trylogii Gwiezdnych Wojen, która będzie eksplorowała zupełnie inną część galaktyki niż główna saga. Teraz wiemy już, że powstanie jeszcze jedna seria filmów w świecie Gwiezdnych Wojen, a stworzą ją David Benioff i DB Weiss, twórcy serialowej Gry o Tron.

David i Dan są jednymi z najlepszych twórców w branży. Ich umiejętność tworzenia złożonych postaci, głębokiej fabuły i bogatej mitologii pozwoli stworzyć coś zupełnie nowego i pchnąć Gwiezdne Wojny w nowym kierunku - powiedziała Kathleen Kennedy, prezes Lucasfilm.

Latem 1977 roku zaczęliśmy podróż do odległej galaktyki i wciąż o niej marzymy. Jesteśmy zaszczyceni szansą, jaką otrzymaliśmy i odrobinę przerażeni odpowiedzialnością, ale przede wszystkim bardzo podekscytowani, że zaczynamy prace na Gwiezdnymi Wojnami, gdy tylko zakończy się ostatni sezon Gry o Tron.

W oficjalnym komunikacie nie ma wzmianki o tym, na czym będą koncentrować się nowe filmy, zaznaczono jedynie, że będą one całkowicie oddzielone od aktualnej sagi i planowej trylogii Johnsona.

Do publicznej informacji podano również, że Disney stworzy aktorskie seriale osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen. O planach studia poinformował Bob Iger, dyrektor generalny Disneya.

Iger stwierdził, że pracują nie tylko nad jedną, ale kilkoma serialami w świecie Gwiezdnych Wojen, które tworzone są z myślą o nowym serwisie streamingowym Disneya, który pojawi się na rynku w drugiej połowie 2019 roku. Niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat pierwszego serialu, który prawdopodobnie zadebiutuje wraz ze startem platformy Disneya.

źródło: Comicbookmovie.com / Lucasfilm / Disney