Bracia Russo wrócą do Marvela? Opowiedzą o X-Menach i Fantastycznej Czwórce?

Po gigantycznym sukcesie dwóch ostatnich części „Avengers” ich twórcy, bracia Russo rozstali się z Marvelem i skupili na realizacji innych projektów. W najnowszym wywiadzie duet reżyserów zdradził jednak, co mogłoby skłonić ich do powrotu do filmowego świata superbohaterów Marvela.

Joe i Anthony Russo rozpoczęli swoją przygodę ze światem Marvela za sprawą filmu „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, a następnie stworzyli filmową wersję kultowego komiksu „Civil War”, czyli „Wojnę bohaterów”. Po przygodzie z główną serią Kapitana Ameryki duet  reżyserów zabrał się za filmy „Avengers: Wojna bez granic” oraz „Avengers: Koniec gry”, które były zwieńczeniem historii wielkiego starcia Avengersów z Thanosem zapowiadanego od przeszło 20 filmów. Po zamknięciu „Sagi Nieskończoności” Russo postanowili pożegnać się z projektami Marvela, ale od początku mówiło się, że Joe i Anthony mogą jeszcze w przyszłości powrócić do tworzenia komiksowych produkcji, tym bardziej że ostatnie dwie części „Avengers” odnosiły gigantyczne sukcesy kasowe.

Podczas wywiadu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto twórcy zostali zapytani, co skłoniłoby ich do powrotu do Marvela? Joe Russo stwierdził, że chciałby zająć się X-Menami lub Fantastyczną Czwórką.

Dorastałem wraz z komiksami o X-Menach autorstwa Johna Byrne'a. Ben Grimm (Thing) był moją ulubioną postacią, gdy dorastałem, a Fantastyczna Czwórka należy teraz do Marvela. Silver Surfer również jest niesamowitą postacią. Stworzenie wielkiego kosmicznego świata byłoby świetną zabawą. Jest więc teraz dużo rzeczy, które mogłyby nas przyciągnąć

Russo przyznali również, że jeśli mieliby ponownie wrócić do tworzenia filmów Marvela, to jeszcze raz chcieliby zająć się kinowymi produkcjami opowiadającymi historię rozciągającą się na wiele lat. Twórcy dodali jeszcze, że cały czas są w bliskim kontakcie z najważniejszymi producentami Marvela i niewykluczone, że wkrótce znajdą projekt, nad którym będą mogli wspólnie pracować. Nic jednak nie wskazuje na to, żeby duet twórców miał w jakiś sposób związać się z produkcjami Marvela powstającymi dla platformy Disney+.

Niewykluczone, że Marvel i bracia Russo rozważają już nawet wspólną pracę przy filmach o X-Menach i Fantastycznej Czwórce. Być może od początku Russo chcieli odpocząć od tworzenia produkcji Marvela i wrócić do nich po kilkuletniej przerwie. Wiemy, że obecnie duet reżyserów zajmuje się tworzeniem innych projektów, którymi będą zajęci przez najbliższe dwa lata. To właśnie wtedy Marvel będzie dopiero przymierzał się do wprowadzenia postaci przejętych od Foxa do swojego filmowego świata. Wiemy na pewno, że X-Meni i bohaterowie Fantastycznej Czwórki nie pojawią się w czwartej fazie MCU, która potrwa do końca 2021 roku.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel