Castlevania od Netflixa doczeka się 3. sezonu

Netflix złożył zamówienie na 3. sezon popularnego anime Castlevania. Jeszcze w tym roku na platformie zadebiutuje druga część serii. 

Castlevania to anime oparte na kultowej serii gier wideo pod tym samym tytułem. Pierwsza część gry ukazała się w 1986 roku i opowiadała historię łowcy wampirów Trevora Belmonta. Bohater jest ostatnim przedstawicielem wielowiekowego rycerskiego rodu, który wskutek złych decyzji przed laty utracił szacunek ludności. Pewnego razu Trevorowi nadarza się okazja by przywrócić honor swojej rodzinie. Zostaje on wynajęty do ochrony krainy Wallachia przed demonami, nasłanymi na nią przez samego hrabiego Draculę. Legendarny wampir pragnie zemścić się na społeczności Wallachi za śmierć swojej ukochanej żony, niesłusznie skazanej na spalenie na stosie za bycie czarownicą. 

 Pierwszy sezon adaptacji Castlevanii cieszył się dużą popularnością i zebrał wiele pozytywnych recenzji. Odpowiedzialna za produkcje platforma Netflix szybko podjęła decyzję o wznowieniu serialu i już w to lato doczekamy się drugiego sezonu. Ponadto jak się ostatnio dowiedzieliśmy już wkrótce rozpoczną się prace nad kolejnym, trzecim. Taką informację podał Richard Armitage, który udziela głosu głównemu bohaterowi produkcji.

Anime Castlevania jest oryginalną produkcją Netflixa i możecie ją oglądać wyłącznie na jego platformie. W obsadzie dubbingowej serialu znajdują się m.in.  Graham McTavish (Drakula), Richard Armitage (Trevor Belmont), James Callis (Alucard), Emily Swallow (Lisa), Matt Frewer (Bishop), Tony Amendola (Elder) i Alejandra Reynoso (Sypha Belnades)

źródło: IGN / Netflix