Christoph Waltz oficjalnie powraca do swojej roli w nowym Bondzie

Kilka dni temu pojawiły się plotki sugerujące, że Christoph Waltz powróci w najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda jako Ernst Stavro Blofeld, jeden z najpopularniejszych przeciwników Agenta 007. Dzisiaj informacja ta została oficjalnie potwierdzona.

Christoph Waltz pojawił się jako Blofeld, przywódca tajnej organizacji terrorystycznej WIDMO, w filmie „Spectre” z 2015 roku. Wcześniej w kultowego przeciwnika Bonda wcielali się między innymi: Anthony Dawson, Max von Sydow i Telly Savalas.

Cały czas nie wiemy jednak, jak dużą rolę odegra postać Waltza. Plotki sugerują, że aktor pojawi się w filmie jedynie w epizodycznej roli. Mówi się, że będziemy mogli zobaczyć, jak złoczyńca przebywa w więzieniu, gdzie odwiedzi go bohaterka, w którą wciela się Léa Seydoux, aby dowiedzieć się czegoś o nowym złoczyńcy filmu granym przez Maleka.

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

W głównych rolach powrócą również Ralph Fiennes jako M, a także Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

Premiera filmu, którą początkowo zapowiadano na 14 lutego 2020 roku, została ostatecznie przesunięta na 8 kwietnia 2020 roku. Reżyseruje Cary Joji Fukunaga.

źródło: Variety.com / zdj. MGM