Ciche miejsce - wiemy skąd wzięły się potwory z filmu (SPOILERY)

Podczas jednego z ostatnich wywiadów John Krasinski opowiedział o potworach ze swojego najnowszego horroru Ciche miejsce. Reżyser wyjawił genezę pochodzenia tych tajemniczych monstrów, która nie została wyjaśniona w filmie. 

W zeszłym tygodniu na ekrany kin wszedł horror Ciche miejsce, który tuż przed premierą został przez krytyków okrzyknięty najlepszym w swoim gatunku od dłuższego czasu. Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości i opowiada o pięcioosobowej rodzinie, która stara się przetrwać w świecie opanowanym przez tajemnicze, wrażliwe na dźwięk istoty. Kluczem do przeżycia jest zachowanie niemal całkowitej ciszy. 

Po obejrzeniu filmu wielu widzów zadawało sobie pytanie, skąd wzięły się mordercze stwory, których pochodzenie nie zostało wyjaśnione. Z pomocą przychodzi tutaj reżyser produkcji i odtwórca głównej roli John Krasinski, który podczas ostatniego wywiadu dla magazynu Empire wyjaśnił tę kwestię

They’re definitely aliens. They’re an evolutionary perfect machine. The idea is if they grew up on a planet that had no humans and no light, then they don’t need eyes, they can only hunt by sound. They also develop a way to protect themselves from everything else – that’s why they’re bulletproof. The other idea was it’s also the reason why they were able to survive an explosion on their planet and then survive on these meteorites. Until they open themselves up to be vulnerable, they’re completely invulnerable.

To z całą pewnością kosmici. Często ewoluowały i stały się perfekcyjną maszyną. Założenie było takie, że ukształtowały się one na planecie, na której nie ma ani ludzi, ani światła, stąd też nie potrzebują oczu i są wrażliwe tylko na dźwięki. Podczas procesu ewolucji miały wielu wrogów, przed którymi musiały się bronić, dlatego są tak dobrze opancerzone. Co więcej, udało im się także przetrwać eksplozję na ich planecie i przetrwały przemieszczając się na meteorytach. Dopóki nie otworzą swojego pancerza, są całkowicie nietykalne. 

Ciche miejsce możecie oglądać na ekranach kin w całej Polsce. Scenariusz do produkcji napisali Bryan Woods i Scott Beck, a reżyserem jest John Krasinski, który odgrywa również jedną z głównych ról w filmie. Obok Krasinskiego zobaczymy m.in. Emily Blunt. Przed wybraniem się na seans warto zapoznać się z naszą recenzją

źródło: Comicbookmovie / Paramount Pictures