Ciemno, prawie noc - Marcin Dorociński pokazuje plakat filmu Borysa Lankosza

Marcin Dorociński zaprezentował na swoim Facebooku pierwszy plakat polskiego filmu Ciemno, prawie noc, który będzie ekranizacją powieści wyróżnionej nagrodą Nike autorstwa Joanny Bator. W filmie obok Dorocińskiego zobaczymy także Magdalenę Cielecką, Dawida Ogrodnika i Piotra Fronczewskiego. Sprawdźcie sami.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

49949750_2021805847872594_7943756856806080512_o.jpg

Premierę filmu zapowiedziano na 22 marca 2019 roku. W obsadzie Ciemno, prawie noc znaleźli się: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Anja Rubik, Aleksandra Skonieczna, Dawid Ogrodnik, Jerzy Trela, Dorota Kolak i Piotr Fronczewski.

źródło: Facebook.com / zdj. Kino Świat