Ciri, Yennefer i Geralt na nowych zdjęciach z serialu „Wiedźmin”. Co z drugim sezonem?

Do sieci trafiły kolejne zdjęcia z bohaterami serialu „Wiedźmin”. Pojawili się na nich Ciri, Yennefer i Geralt. Zyskaliśmy także kolejną przesłankę sugerującą, że prace nad drugim sezonem serialu Netfliksa wystartują w najbliższych tygodniach.

Nowe wskazówki sugerujące, że zgodnie z wcześniejszymi plotkami, ekipa serialu rozpocznie prace nad drugim sezonem na przełomie 2019 i 2020 roku. Kolejnym źródłem potwierdzającym tę datę jest jeden z członków grupy rekwizytorów, który zdradził na Twitterze, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec listopada dołączy do ekipy serialu „Wiedźmin”. Jeśli tak się stanie, to możemy zakładać, że pełnoprawne prace na planie ruszą na kilka tygodni po tym, jak swoją pracę rozpocznie ekipa od rekwizytów. Wcześniejsze plotki sugerowały, że ekipa wejdzie na plan w grudniu 2019 roku lub styczniu 2020 roku.

Mówi się, że nowy zespół od rekwizytów, który ma pracować nad drugim sezonem, zajmuje się głównie produkcjami powstającymi w Shepperton Studios w Wielkiej Brytanii. Potwierdzałoby to wcześniejsze spekulacje, które sugerowały, że Netflix nie będzie chciał wracać z drugim sezonem „Wiedźmina” na Węgry, a przeniesie się właśnie na teren studia Shepperton, które będzie europejskim centrum produkcyjnym amerykańskiego giganta.

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” zadebiutuje 20 grudnia bieżącego roku. W obsadzie serialu znaleźli się Henry Cavill, który wcielił się w postać Geralta z Rivii, oraz Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina i Millie Brady jako Renfri.

Reżyserią odcinków wchodzących w skład pierwszego sezonu zajęli się Alik Sacharow, Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström. Alik Sacharo, który jest również producentem wykonawczym, wyreżyserował cztery odcinki, w tym pierwszy. Garcia Lopez i Charlotte  Brändström stanęły za kamerą dwóch epizodów.

Y5xayL2_d.jpg

wevJVKf_d.jpg

dpSIfdW_d.jpg

image0-3.jpg

EXCLU2.jpg

apSyVS2_d.jpg

EXCLU1.jpg

źródło: Redanianintelligence.com / zdj. Netflix