Co dalej z filmowym uniwersum DC? Poznaliśmy najbliższe plany Warnera

W sieci pojawiły się właśnie nowe informacje na temat przyszłości kinowego uniwersum DC. Wśród planów studia Warner Bros. znalazły się produkcje o młodym Batmanie i Jokerze.

Zmiany kierunku, w jakim podążają komiksowe adaptacje DC Comics, wiążą się z tym, że w styczniu na stanowisko prezesa wytwórni został wybrany Walter Hamada. Jak donoszą amerykańskie media, od tego czasu zaszło sporo zmian w planach studia, jak i na planach trwających już produkcji, a Hamada ma swój własny pomysł na przyszłość filmowego uniwersum.

Według najnowszych informacji spore zmiany przechodzi zwłaszcza projekt The Batman. Matt Reeves, będący scenarzystą i reżyserem filmu, przedstawił niedawno włodarzom studia pierwszą część scenariusza, w którym skupia się na młodej postaci Mrocznego Rycerza, co rodzi wątpliwości na temat powrotu Bena Afflecka do roli.

Studio planuje stworzenie filmów z nieco mniejszymi budżetami, które nie będą powiązane z filmami z głównego uniwersum DC i będą adaptacjami skierowanymi do nieco starszych widzów. Seria filmów ma zostać nazwana DC Dark lub DC Black. Pierwszą z takich produkcji ma być Joker z udziałem Joaquina Phoenixa, którego reżyserem ma być Todd Phillips. Budżet filmu ma wynieść zaledwie 55 milionów dolarów. Cały czas Warner Bros. ma w planach stworzenie drugiego filmu o Jokerze, w którym do roli powróci Jared Leto, oraz drugiej części Suicide Squad, które będą ściśle powiązane z głównym uniwersum.

Podczas gdy produkcje z mniejszym budżetem będą uderzały w bardziej poważne tony, tak reszta filmów z uniwersum ma podążać w zupełnie inną stronę. Pierwszym takim tytułem, który porzuci "ponurą narrację", ma być Flash. Prace na planie filmu mają rozpocząć się na początku przyszłego roku. Mówi się, że produkcja swoim stylem ma nawiązywać do filmów przygodowych takich jak Powrót do przyszłości. Wygląda więc na to, że nie zrezygnowano całkowicie z punktu wyjściowego, jakim był Flashpoint, a zmieniono jedynie ton filmu.

Pozostałymi projektami, które są aktualnie rozwijane, oprócz Shazama, Wonder Woman 2 i Aquamana Birds of Prey i Batgirl. W tym pierwszym w głównej roli pojawi się Margot Robbie jako Harley Quinn. Natomiast nad scenariuszem do Batgirl pracuje już Christina Hodson.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. DC Comics / Warner Bros