Co Disney zamierza zrobić z filmami Foxa?

Najnowsze informacje na temat przejęcia 20th Century Fox przez Disneya sugerują, że nowy właściciel aktywów studia nie będzie kasował żadnych filmowych projektów Foxa, które zostaną już ukończone lub będą na etapie produkcji, gdy fuzja pomiędzy studiami zostanie zakończona.

Disney twierdzi, że nie postanowił jeszcze, co zrobić z filmami, które po przejęciu będą na wczesnym etapie prac. Wytwórnia rozważa podobno możliwość wydawania takich projektów pod szyldem Foxa i swoim nadzorem.

Wśród najbliższych premier Foxa, które najprawdopodobniej zostaną wydane już pod skrzydłami Disneya, znajdują się takie produkcje jak: Spies in Disguise (13 września 2019 roku), Kobieta w oknie (premiera 4 października 2019 roku) i Śmierć na Nilu, czyli kolejna adaptacja powieści Agathy Christie (premiera 20 grudnia 2019 roku).

Niektóre źródła twierdzą, że Disney nie zamierza likwidować przynajmniej dwóch pododdziałów studia Fox takich jak Fox Searchlight – odpowiadający ostatnio za produkcję filmu Kształt wody, laureata czterech Oscarów – oraz FOX 2000 – odpowiadający za produkcję książkowych adaptacji takich jak np. Twój Simon.

Mówi się natomiast, że Disney na pewno przejmie pełną kontrolę nad markami: Avatar, X-Men i Fantastyczna czwórka i w ich przypadku będzie pracował nad filmami wpisującymi się w rodzinny wizerunek studia.

źródło: Comingsoon.net / zdj. 20th Century Fox