Co nowego na 4K UHD? - Ant-Man i Osa, Czerwona jaskółka w steelbooku, Bruce Lee z HDR-em i inne

Zastój na amerykańskim rynku, który obserwujemy w ostatnich tygodniach nadal trwa, ale sporo ciekawych zapowiedzi pojawia się ciągle na rynkach europejskich i w tym także polskim. Powody do zadowolenia będą mieli fani kina kopanego, superbohaterów, ale i animacji. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z serii „Co nowego na 4K UHD?”.

Ant-Man i Osa od października w sprzedaży. Disney ciągle pomija polskich fanów 4K UHD

W ciągu ostatnich dni na amerykańskim Amazonie wystartował jedynie pre-order na wydanie z River Runs Red (premiera 11 grudnia), ale otrzymaliśmy za to kilka oficjalnych zapowiedzi wydań 4K UHD na najbliższe miesiące. Amerykański oddział studia 20th Century Fox poinformował, że 25 września do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z trylogią X-Men. Pre-order od przeszło miesiąca można składać już na Amazon.com. Pojawiła się też oficjalna zapowiedź wydań 4K UHD z filmem Ant-Man i Osa. Nowy film Marvela trafi do amerykańskich sklepów 16 października. Na płyty trafi oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos i obraz w systemie HDR10. Niestety, na płycie próżno szukać polskiej wersji językowej. Poznaliśmy też wygląd steelbooka z filmem, który dostępny będzie w USA na 4K UHD za pośrednictwem sklepu Bestbuy.com. W takiej samej szacie graficznej steelbook zawita również na nośnik Blu-ray, w tym zapewne również do Polski.

 11838783-1104610749409226.jpg

Horrory Carpentera i nowy Predator w angielskich steelbookach

Znacznie ciekawsze rzeczy po raz kolejny działy się na europejskich rynkach wydawniczych. W Wielkiej Brytanii za pośrednictwem sklepu Zavvi.com ruszyły między innymi pre-ordery na steelbooki 4K UHD z filmami Oni żyją, Mgła, Ucieczka z Nowego Jorku i Książę ciemności. Wszystkie wydania będą miały premierę pod koniec października, a obok płyt 4K UHD w każdym steelbooku, podobnie jak w kolekcjonerskich wydaniach, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu, znajdziemy także płytę Blu-ray z filmem i płytę Blu-ray z dodatkami. Steelbooki nie będą natomiast wyposażone w płyty CD z soundtrackami filmów. W Anglii ruszył jeszcze pre-order na steelbooka z nowym Predatorem, który od piątku zagościł w kinach. Z oczywistych względów data premiery nie została jeszcze ustalona.

Bruce Lee będzie kopał z HDR-em, a Hansel i Gretel przemówią po polsku

Hiszpański Amazon pokazał natomiast okładki solowych wydań 4K UHD z filmami wchodzącymi w skład trylogii X-Men, czyli X-Men, X-Men 2 i X-Men: Ostatni bastion. Wydania trafią do sprzedaży 3 października, a pre-order możecie składać już od kilku tygodni. Klienci hiszpańskiego oddziału sklepowego giganta doczekali się też swojego pre-ordera na wydanie 4K UHD z filmem Ocean's 8, które zawita do tamtejszych sklepów 14 grudnia, oraz pre-orderów na pierwsze trzy części serii Szybcy i Wściekli, które trafią do sprzedaży 10 października: Szybcy i wściekli, Za szybcy, za wściekli, Szybcy i wściekli: Tokio Drift. Pojawiła się też możliwość zamawiania wydań 4K UHD z filmami z serii Transformers: Transformers, Transformers: Zemsta upadłych, Transformers: Dark of the Moon i Transformers: Wiek zagłady. Co jednak najistotniejsze, jeśli chodzi o hiszpański rynek, to pojawiła się specyfikacja tamtejszego wydania 4K UHD z filmem Hansel i Gretel: Łowcy czarownic, która potwierdza, że na płycie znajdziemy polskiego lektora i napisy. Film trafi na sklepowe półki również 10 października.

Francuski Amazon opublikował też oficjalną okładkę zbiorczego wydania 4K UHD z filmami z Bruce'em Lee oraz jego opis, który jasno stwierdza, że we wszystkich czterech filmach wchodzących w skład wydania, czyli: Wściekłe pięści, Gra śmierci, Droga smoka i Wielki szef, obecny będzie system obrazu HDR, co nie było do tej pory potwierdzone. Kolekcjonerskie wydanie zbiorcze będzie limitowane we Francji do 1000 sztuk. Ponadto, na Amazon.fr wystartował jeszcze pre-order na steelbooka 4K UHD z filmem Mroczne umysły (premiera 8 grudnia). Ubiegłej niedzieli informowaliśmy Was, że taki sam steelbook pojawił się w Hiszpanii.

61q6aXhM-7L._SL1369_.jpg

We Włoszech doczekaliśmy się pre-orderów zapowiadających wydania 4K UHD z animacjami Jak wytresować Smoka i Jak wytresować Smoka 2. Ich premierę zapowiedziano na 12 grudnia bieżącego roku.

Czerwona jaskółka nadlatuje z polskim steelbookiem 4K UHD

W Polsce tymczasem doczekaliśmy się październikowych zapowiedzi wydawniczych od dystrybutora Imperial CinePix, wśród których znalazły się trzy pozycje na nośniku 4K UHD. Są nimi Czerwona jaskółka, Wyspa tajemnic, Hansel i Gretel: Łowcy czarownic. Co ciekawe, w przypadku filmu z Jennifer Lawrence w roli głównej do ogólnej sprzedaży trafi również steelbook z filmem w wersji 4K UHD. Czerwona jaskółka, będąca jedyną nowością wydwniczą wśród październikowych zapowiedzi, na płycie UHD otrzyma dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR10.  Film Hansel i Gretel: Łowcy czarownic doczeka się natomiast wydania 4K UHD z oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby TrueHD 5.1 i obrazem w systemie Dolby Vision. W system obrazu Dolby Vision zostanie wyposażony także film Wyspa tajemnic, ale w jego przypadku na płycie znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD MA 5.1. We wszystkich wydaniach obecne będą, rzecz jasna, polskie napisy oraz lektor w formacie Dolby Digital 5.1. Filmy trafią na sklepowe półki 3 października.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Marvel / 20th Century Fox / Paramount Pictures