Co nowego na 4K UHD? - Ben-Hur, nowa Godzilla, Batman i inne

Ostatni tydzień na rynku 4K UHD zdominował, co prawda, klasyczny Batman, który zawita również do Polski, ale to nie oznacza, że zabrakło innych, ciekawych zapowiedzi kolejnych nowości i klasycznych tytułów, które za niedługo zadebiutują na 4K UHD. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Król Skorpion”, „Szybcy i wściekli” w czerwcu na 4K UHD

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł zbyt wielu oficjalnych zapowiedzi od amerykańskich dystrybutorów, które tym razem ograniczyły się do potwierdzenia czerwcowego wydania 4K UHD z filmem „Król Skorpion”, w którym główną rolę zagrał Dwayne Johnson. Odpowiadający za jego dystrybucję Universal poinformował, że wydanie 4K UHD ze spin-offem „Mumii” trafi na amerykański rynek 18 czerwca. Na płycie UHD znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS:X oraz obraz w systemie HDR10Pre-order wystartował już na Amazon.com

A jeśli jesteśmy już przy amerykańskim Amazonie, to należy odnotować, że sklep uruchomił również pre-ordery na zapowiedziane jakiś czas temu dwie części cyklu „Szybcy i wściekli”, czyli „Szybko i wściekle” i „Szybcy i wściekli 5”, które trafią do sprzedaży 11 czerwca, oraz na film „Adrenalina”, którego premiera została wyznaczona na 21 maja. Dzięki ujawnionym okładkom zyskaliśmy potwierdzenie, że kolejne filmy wchodzące w skład osmioczęściowej serii o przygodach Dominica Toretto i jego przyjaciół – podobnie jak poprzednie części – zostaną wyposażone w obraz z systemem HDR10 oraz dźwięk DTS:X.

713VqDsAXvL._SL1500_.jpg

„Smętarz dla zwierzaków” w steelbooku

Swój udział w zapowiedziach ostatnich dni miał także sklep BestBuy.com. Amerykański gigant ogłosił, że na 17 września przygotował zbiorczego steelbooka ze wszystkimi klasycznymi Batmanami, które w pojedynczych wydaniach trafią do sprzedaży w czerwcu tego roku. Dowiedzieliśmy się również, że wraz z premierą nowej wersji horroru „Smętarz dla zwierzaków” na 4K UHD sklep wypuści do sklepów swojego limitowanego steelbooka. Warto też odnotować, że sklep Target.com zapowiedział na 13 sierpnia tego roku amerykańskie wydanie 4K UHD z chińskim widowiskiem pod tytułem „Shadow”, za którego reżyserię odpowiada Zhang Yimou. Jak na razie nie znamy jednak okładki wydania oraz specyfikacji płyt.

6346958_sa.jpg

„Godzilla” z 2014 roku i „Ben-Hur” w końcu trafią na 4K UHD?

W ramach niepotwierdzonych jeszcze plotek pojawiły się sugestie, że na wrzesień tego roku Warner Bros. przygotowuje nowe wydanie Blu-ray z filmem „Godzilla” z 2014 roku. Możliwe, że będzie to limitowany steelbook dostępny na wyłączność Best Buy, ale niewykluczone, że w tym czasie możemy też spodziewać się wydania 4K UHD z filmem, którego do dzisiaj nie wydano w tym formacie. Jest to o tyle prawdopodobne, że na pewno doczekamy się wydania 4K UHD z filmem „Godzilla 2”, który wejdzie do kin już pod koniec maja tego roku, a edycją na czarnym krążku może pochwalić się również film „Kong: Wyspa Czaszki”. Trudno więc oczekiwać, że pierwsza „Godzilla” będzie jedynym filmem wchodzącym w skład filmowego uniwersum potworów od Warnera, który nie doczeka się edycji 4K. Możliwe nawet, że w okolicach premiery wydań 4K UHD z filmem „Godzilla II: Król potworów” doczekamy się łączonego pakietu z pierwszą odsłoną. Pojawiają się także sugestie, że Warner Bros. może przygotowywać na ten rok jubileuszowe wydanie 4K UHD z filmem „Ben-Hur” z 1959 roku, który właśnie trafił do wybranych kin z okazji 60. rocznicy premiery.

Nowy Hellboy w limitowanym steelbooku

Na brytyjskim rynku z okazji kinowej premiery wystartowały w czwartek pre-ordery na wydania 4K UHD z filmem „Hellboy”. Zamówienia na standardowe wydanie z najnowszą adaptacją komiksu Mike'a Mignoli zaczęły zbierać zarówno Amazon.co.uk, jak i Zavvi.com, a drugi ze sklepów przygotował również dla swoich klientów limitowanego steelbooka z nowym „Hellboyem”. Ze względu na niedawną premierę jak na razie nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat specyfikacji wydania oraz jego daty premiery.

Wczoraj Zavvi.com zamknęło ten tydzień pre-orderem na steelbooka z filmem „Matrix Rewolucje”, którego premierę wyznaczono na 15 lipca. Podobnie jak w poprzednich dwóch częściach cyklu w steelbooku znajdziemy płytę z polską wersją językową w postaci ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Digital 5.1 oraz napisów.

 

„Pogromcy duchów” we włoskim steelbooku

Na pozostałych rynkach europejskich, włoski Amazon rozpoczął zbieranie zamówień na tamtejszego steelbooka 4K UHD z dwoma pierwszymi części „Pogromców duchów”, który zadebiutuje 12 czerwca z okazji 35. rocznicy premiery debiutanckiej odsłony kultowej serii, a Hiszpanie natomiast doczekali się swoich zapowiedzi wydań z filmami „Batman”, „Powrót Batmana”, „Batman Forever” oraz „Batman i Robin”. Ich premierę zapowiedziano na 5 czerwca, a tydzień później do sprzedaży na tamtejszym rynku ma trafić jeszcze wydanie 4K UHD z filmem „Cudowny chłopak”, w którym główne role zagrali Jacob Tremblay, Julia Roberts i Owen Wilson. We Włoszech pojawiły się jeszcze zapowiedzi wydań 4K UHD z filmem „Karate Kid” z 1984 roku, które ma zadebiutować na włoskiej ziemi 12 czerwca, oraz wznowienia filmu „2001: Odyseja kosmiczna”, którego premierę wyznaczono na 9 maja – przypomnijmy, że w tym wydaniu znajdziemy płyty zaopatrzone w polską wersję językową w postaci lektora (Dolby Digital 2.0) i napisów.

Klasyczny Batman również w Polsce – znamy szczegóły

W tym tygodniu zabrakło jakichkolwiek wieści z niemieckiego i francuskiego rynku, natomiast na polskim podwórku również doczekaliśmy się zapowiedzi wydań 4K UHD z klasycznymi Batmanami, które mają zawitać do naszych sklepów 19 czerwca dzięki dystrybutorowi Galapagos. Polskie edycje otrzymają spolszczone wersje amerykańskich okładek, a wszystkie cztery filmy zostaną wyposażone w ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR. Do wydań dołączone zostaną także płyty Blu-ray z nowym remasterem. Łącznie na płytach Blu-ray znajdzie się ponad 17 godzin dodatków, na które będą składały się między innymi komentarze reżyserów.

Oprócz wspomnianych Batmanów nie otrzymaliśmy żadnych innych informacji na temat polskich premier na nośniku 4K UHD. 

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Warner Bros.