Co nowego na 4K UHD? - Bohemian Rhapsody, Braveheart w steelbooku i inne

Kończący się tydzień upłynął pod znakiem kolejnych pre-orderów na kinowe nowości pokroju Bohemian Rhapsody czy Halloween, ale przyniósł także kilka ciekawszych nowości, na czele ze steelbookiem filmu Braveheart - Waleczne serce. Te i wszystkie inne zapowiedzi znajdziecie w nowym wpisie z „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Grudzień z amerykańskimi premierami wydań 4K UHD

Amerykańscy dystrybutorzy ujawnili w ostatnim tygodniu oficjalne informacje na temat premier wydań 4K UHD z filmami Zwyczajna przysługa, The Predator oraz Zegar Czarnoksiężnika. Wszystkie z wymienionych filmów trafią na sklepowe półki w Stanach Zjednoczonych 18 grudnia bieżącego roku. W przypadku filmu Zwyczajna przysługa, w którym główne role zagrały Blake Lively i Anna Kendrick, na płycie UHD znajdziemy oryginalny dźwięk w formacie Dolby True HD 7.1 oraz obraz w systemie Dolby Vision. Z kolei pozostałe dwie premiery grudnia, czyli nowa odsłona Predatora i Zegar Czarnoksiężnika, w którym główne role zagrali Cate Blanchett, Jack Black i Owen Vaccaro, doczekają się płyt UHD z oryginalnymi ścieżkami dźwiękowymi w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR10. W przypadku Predatora w USA do sprzedaży trafi także zbiorcze wydanie 4K UHD ze wszystkimi czterema częściami serii oraz limitowany steelbook z najnowszą odsłoną franczyzy, który dostępny będzie na wyłączność sklepu BestBuy.

To jednak nie wszystko, co w kończącym się tygodniu wydarzyło się na amerykańskim podwórku wydawniczym. Amazon.com ujawnił pre-order na wydania 4K UHD z takimi filmami jak: Galveston i We, the Marines, które zadebiutują w sklepach 11 grudnia, komedią romantyczną Bajecznie bogaci Azjaci - jak na razie brak daty premiery – i animacją Król Lew, która będzia miała swoją premierę 4 grudnia. Nie zabrakło także pre-orderu na wyświetlaną aktualnie w kinach produkcję Bohemian Rhapsody, opowiadającą historię zespołu Queen. Z oczywistych powodów data premiery fizycznych nośników nie została jeszcze ujawniona.

81EamcwG3CL._SL1500_.jpg 515A1fdYj+L.jpg

Na koniec przeglądu z rynku amerykańskiego wypada także wspomnieć o steelbooku 4K UHD z filmem Halloween, który pojawił się w pre-orderze na sklepie BestBuy.com. Co ciekawe, według sklepu nowe Halloween trafi na fizyczne nośniki już 15 stycznia 2019 roku, ale aktualnie data ta nie została potwierdzona przez dystrybutora.

Grafika steelbooka z nowym Predatorem ujawniona

Wracając jeszcze do tematu nowego Predatora należy wspomnieć o brytyjskim steelbooku, który w ubiegłym tygodniu otrzymał już swoją oficjalną grafikę, co potwierdziło, że będzie on wyglądał dokładnie tak samo, jak edycja limitowana ze Stanów Zjednoczonych. Cały czas nie znamy jednak oficjalnej daty premiery angielskich wydań z tym filmem. Możemy jednak założyć, że premiera nie będzie odbiegała zbytnio od tej amerykańskiej.

Oprócz tego na brytyjskim rynku wydawniczym w ostatnich dniach za sprawą Zavvi.com wystartowały pre-ordery na kolekcjonerską edycję filmu Ready Player One, zawierającą trzy płyty z filmem: płytę 4K UHD, Blu-ray 3D i Blu-ray 2D, na której obecne są także materiały dodatkowe, oraz gadżety w postaci kolekcjonerskiego złotego jaja, okularów 3D i plakatu. Data premiery kolekcjonerki została wyznaczona na 26 listopada.

Braveheart w steelbooku 4K UHD z polską wersją

Kilka ciekawych zapowiedzi ruszyło też u naszych zachodnich sąsiadów. Na Amazon.de wystartowały zamówienia na wydania 4K UHD z filmami Halloween (brak daty premiery), Gęsia skórka 2 (data premiery 18 marca) i Predator (data premiery 14 stycznia). Najbardziej interesującym z pre-orderów jest jednak steelbook z filmem Braveheart - Waleczne serce, który będzie dostępny od 12 listopada i wszystko wskazuje na to, że znajdziemy w nim polską wersję językową.

81X21bXoLrL._SL1500_.jpg

Tymczasem niewiele działo się w ostatnich dniach na innych europejskich rynkach takich jak Włochy, Francja i Hiszpania. Jedynymi odnotowanymi wydarzeniami we wspomnianych krajach były w ostatnich dniach pre-order na francuskie wydanie filmu Kin (data premiery 2 stycznia 2019 roku) oraz pojawienie się oficjalnych okładek do tamtejszych wydań 4K UHD z animacjami Jak wytresować smoka i Jak wytresować smoka 2, które anonsowaliśmy w poprzednim tygodniu. Pojawiła się także okładka francuskiej edycji 4K UHD z filmem Przygody rabina Jakuba z Louis de Funès w roli głównej i opis wydania, który potwierdza, że w filmie obecny będzie system obrazu HDR10 (premiera 28 listopada).

Na koniec dzisiejszego przeglądu z kronikarskiego obowiązku wspomnijmy jeszcze, że w ostatnich siedmiu dniach nie doczekaliśmy się żadnych informacji na temat rodzimych wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. 20th Century Fox