Co nowego na 4K UHD? – „Czarnoksiężnik z Oz”, animacje Disneya, kolekcjonerki i inne

Ostatni tydzień przyniósł nam w końcu oficjalną zapowiedź jubileuszowego wydania z filmem „Czarnoksiężnik z Oz”. Pojawiły się też pre-ordery na kolejne kinowe nowości z ostatnich miesięcy oraz kilka filmów, które gościły na ekranach kin już jakiś czas temu. W tym tygodniu nie zabrakło też wielu steelbooków oraz wydań kolekcjonerskich. Sprawdźcie wszystkie zapowiedzi, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Nowe filmy Disneya, „Anna” we wrześniu i „Czarnoksiężnik z Oz” w październiku

Amerykański rynek wydawniczy przyniósł nam w tym tygodniu kilka oficjalnych zapowiedzi edycji na 4K UHD, z których jedna to kinowa nowość ostatnich miesięcy, a druga – długo anonsowana klasyka mająca wielkie znaczenie dla amerykańskiego kina.

Zacznijmy jednak od nowości, którą jest nowy film Luca Bessona pod tytułem „Anna”, w którym główne role zagrali Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Cillian Murphy i Eric Godon. Studio Lionsgate potwierdziło, że produkcja zawita na 4K UHD w Stanach Zjednoczonych już 24 września. Na płycie UHD obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Pre-order możecie składać już na Amazon.com.

 

Drugą z zapowiedzi jest oczywiście „Czarnoksiężnik z Oz”, o którym w kontekście wydania na 4K UHD mówiło się już od dobrych kilku miesięcy. Studio Warner Bros. wreszcie oficjalnie potwierdziło, że 29 października w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi jubileuszowe wydanie 4K UHD z filmem z okazji 80. rocznicy jego kinowej premiery. Na płycie UHD znajdziemy nowy, odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision, który został zeskanowany z oryginalnego negatywu 8K. Pre-order na wydanie wystartował już na Amazon.com.

Pojawiło się też oficjalne potwierdzenie kolejnych październikowych premier na 4K UHD od Disneya. Studio zapowiedziało, że 1 października na amerykański rynek trafią edycje 4K UHD z filmami „Strażnicy Galaktyki”, „Ant-Man” i „Doktor Strange”. Amerykański gigant potwierdził też, że nieco wcześniej, 24 września, możemy spodziewać się premiery wydania 4K UHD z filmem „Czarownica”.

Disney potwierdził też oficjalną datę premiery animacji „Toy Story 4”, która, jak już wiemy, trafi na fizyczne nośniki 8 października. Na płycie 4K UHD znajdziemy obraz z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Nowe animacje Disneya na 4K UHD już w listopadzie

Sklep BestBuy.com zapowiedział z kolei, że obok standardowego wydania z filmem „Aniołki Charliego” w październiku do sprzedaży trafi też limitowany steelbook. Target w tym czasie rozpoczął zbieranie zamówień na edycję 4K UHD z filmem animowanym „Angry Birds 2” oraz zaprezentował swoje limitowane wydanie z animacją „Aladyn”.

dkiqqzin.jpg

Jeszcze więcej informacji na temat nadchodzących w kolejnych miesiącach wydań 4K UHD zdradził sklep Hdmoviesource.com. Oprócz wspomnianych już wydań z filmami „Czarnoksiężnik z Oz”, Anna i „Angry Birds 2” (przewidywana data premiery 11 listopada), sklep zapowiedział też kolejne wydania 4K UHD z produkcjami Disneya: „Zaplątani”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Zwierzogród”, „Wielka Szóstka” i „Księżniczka i żaba”.

Disney zapowiada angielskie wydania 4K UHD z animacją „Toy Story”

Kilka interesujących zapowiedzi pojawiło się w ostatnich dniach również w Anglii. Bezsprzecznie do tych najciekawszych można zaliczyć brytyjskie wydania z serią „Toy Story”, którą Disney postanowił wprowadzić na brytyjski rynek na kilka miesięcy po premierze w USA. Angielski oddział studia zapowiedział, że animacje „Toy Story”, „Toy Story 2” i „Toy Story 3” zadebiutują na tamtejszym rynku 21 października.

„Leon zawodowiec” z Dolby Vision, nowe steelbooki i kolekcjonerki

Jeśli jesteśmy już przy brytyjskim rynku, to nie sposób nie wspomnieć, że na 28 października w Wielkiej Brytanii StudioCanal zapowiedziało premierę edycji 4K UHD z filmem „Leon zawodowiec”, w którym główne role zagrali Jean Reno, Natalie Portman i Gary Oldman. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydań tego dystrybutora, na płycie UHD zobaczymy odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Na płycie obecna będzie reżyserka wersja filmu. Pre-order ruszył już na angielskim Amazonie.

W przypadku steelbooków od Zavvi.com, to na ten weekend sklep przygotował pre-ordery na filmy „Strażnicy” (sobota) i „Zombieland” (niedziela). Warto odnotować jeszcze, że w piątek wystartował pre-order na steelbooka 4K UHD z filmem „Avengers: Wojna bez granic, ale obecnie jego nakład został już wyczerpany. Sklep zapowiedział też, że niedługo ruszy pre-order na limitowanego steelbooka z filmem „Brightburn: Syn ciemności” (premiera 21 października).

Pojawiła się też wzmianka o brytyjskim wydaniu kolekcjonerskim z filmem „Czarnoksiężnik z Oz”, które będzie zawierało kolekcjonerskie gadżety w postaci plakatu, zdjęć z bohaterami filmu, a także płyty CD z filmową muzyką – premiera 28 października. Swojego ekskluzywnego wydania od sklepu HMV doczekał się z kolei pierwszy „Hellboy (premiera 11 listopada). W skład wydania wchodziły będą umieszczone w digi-packu płyty 4K UHD i Blu-ray z kinową i reżyserską wersją filmu, kolekcjonerskie karty z postaciami, plakat i książeczka opisująca głownych bohaterów.

Amazon.co.uk uzupełnił wymienione zapowiedzi o pre-ordery na wydania 4K UHD z filmami „Świat w ogniu” i „Aniołki Charliego”.

„Zombieland” w steelbooku, a „John Wick” i „Król Lew” w kolekcjonerce

Jeżeli chodzi o pozostałe rynki europejskie, to w Hiszpanii pojawiła się zapowiedź steelbooka z filmem „Zombieland” (premiera 9 października) i standardowych wydań z tytułami „Pewnego razu... w Hollywood” (premiera 13 grudnia) i „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” (premiera 29 listopada).

Francuzi doczekali się natomiast zapowiedzi kolekcjonerskiego wydania 4K UHD z filmową wersją animacji „Król Lew, do którego dołączony zostanie pluszak przedstawiający młodego Simbę. Amazon.fr ujawnił też okładki francuskich wydań „Yesterday” (premiera 13 listopada), „John Wick” i „John Wick 2” oraz kolekcjonerskiego wydania trylogii „John Wick” (premiera 23 września).

v913gzd7.jpg

„Leon zawodowiec” z limitowanym steelbookiem na 4K UHD

We Włoszech w międzyczasie wystartował pre-order na tamtejsze wydanie 4K UHD z horrorem „Halloween” z 1978 roku (premiera 31 października) oraz filmami „American Gangster” i „Aniołki Charliego” (premiera obydwu wydań 5 listopada).

Na koniec zajrzymy jeszcze na niemiecki rynek, gdzie okazało się, że zeszłotygodniowa zapowiedź wydania z filmem „Leon zawodowiec” nie dotyczyła standardowej edycji, a wystartował pre-order na limitowanego steelbooka z dziełem Luca Bessona.

Na niemieckim MediaMarkt w tym czasie pojawił sie z kolei pre-order na wydanie 4K UHD z filmem „Leon zawodowiec”. Saturn uruchomił natomiast już zbieranie zamówień na edycję 4K UHD z filmem „Terminator: Mroczne przeznaczenie”.

„Smętarz dla zwierzaków” we wrześniu na 4K UHD?

Na polskim rynku pojawiła się w ostatnim tygodniu nieoficjalna jeszcze zapowiedź wydania 4K UHD z horrorem „Smętarz dla zwierzaków”. Jak podaje sklep Dvdmax.pl, polskiej edycji z filmem, za którego dystrybucję opowiada Imperial, możemy spodziewać się 18 września.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj.Warner Bros. / Disney