Co nowego na 4K UHD? - Godzilla, Shazam, Przemytnik i inne

Po jednym z najbardziej intensywnych tygodni w świecie wydań 4K UHD przyszedł czas na lekkie rozluźnienie na amerykańskim i europejskim rynku. Mimo wszystko pojawiło się kilka nowych zapowiedzi z kinowymi nowościami i katalogowymi tytułami, a kilka z nich doczekało się też wydań w steelbookach. Sprawdźcie wszystkie zapowiedzi, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Aktorski „Dumbo” już w czerwcu na 4K UHD

Po gradzie zapowiedzi z zeszłego tygodnia amerykańscy dystrybutorzy zdecydowanie zwolnili tempo i w ostatnich dniach doczekaliśmy się jedynie oficjalnej zapowiedzi wydania 4K UHD z aktorską wersją animacji „Dumbo”. Disney poinformował, że film trafi na fizyczne nośniki 25 czerwca, a na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Pre-order na wydanie pojawił się na amerykańskim Amazonie, który w kończącym się tygodniu umożliwił jeszcze składanie zamówień na wydania 4K UHD z kinową nowością, czyli filmem „Godzilla 2: Król potworów” – jak na razie nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat specyfikacji płyty.

Nowa „Godzilla” i „Rocketman” w steelbookach zapowiedziani

Sklep BestBuy.com uzupełnił te zapowiedzi o swoje limitowane steelbookinową „Godzillą” i filmową biografią Eltona Johna. Oczywiście obok metalowych opakowań sklep uruchomił też pre-ordery na standardowe wydania: „Godzilla 2: Król potworów” i „Rocketman”, a dodatkowo pokazał finałowe grafiki steelbooków z filmami „Shazam!” i „Lśnienie. Na koniec warto wspomnieć jeszcze, że Best Buy zdradził, kiedy możemy spodziewać się premiery wydania 4K UHD z filmem „Labirynt fauna” w reżyserii Guillerma del Toro. Według sklepu film zadebiutuje na amerykańskim rynku 1 października.

6350573_sa.jpg;maxHeight=1000;maxWidth=1000.jpg

Drugi „Iron Man” również w steelbooku

W Wielkiej Brytanii również nie zabrakło pre-orderów na limitowane steelbooki. I tak Zavvi.com już we wtorek uruchomił pre-order na steelbooka 4K UHD z drugą odsłoną filmowej serii o Iron Manie, która ma trafić do sprzedaży 26 sierpnia 2019 roku, a 29 maja z okazji kinowej premiery pojawił się pre-order na steelbooka z filmem „Godzilla 2: Król potworów”. Temat steelbooków od Zavvi zamknął z kolei wczoraj „The Doors”, który zadebiutuje na brytyjskim rynku już 22 lipca 2019 roku. Nowa „Godzilla” doczekała się też pre-ordera standardowej edycji w plastikowym opakowaniu, który ruszył zarówno na Zavvi, jak i Amazon.co.uk.

Amazon dodatkowo uruchomił jeszcze zbieranie zamówień na brytyjską edycję 4K UHD filmu „13 godzin: Tajna misja w Benghazi” – jego datę premiery wyznaczono na 8 lipca – a także pierwszą część kolekcji animacji DC Comics (brak daty premiery) i film „Ad Astra”, który dopiero we wrześniu ma zadebiutować w kinach, a według informacji Amazon.co.uk już 27 stycznia 2020 roku trafi na nośnik 4K UHD.

„Godzilla 2” na 4K UHD już we wrześniu?

Jeśli spojrzymy na francuskie podwórko, to zauważymy między innymi pre-order na zbiorcze wydanie z trylogią „Facetów w czerni”, które jest uzupełnieniem zapowiadanych już przez nas wcześniej pojedynczych edycji z każdą odsłoną serii. Nowe edycje, do których dołączone zostaną limitowane karty, trafią do sprzedaży 12 czerwca. Warto więc przypomnieć, że we wszystkich trzech filmach „MIB” znajdziemy polską wersję językową w postaci lektora i napisów. Francuzi doczekali się też pre-orderów na zbiorcze wydanie klasycznych „Batmanów” (data premiery 4 września) i film „Godzilla 2: Król potworów” (data premiery 20 września), standardowe wydanie z filmem „Pokémon: Detektyw Pikachu” (premiera 11 września).

71JbbAYO6ML._SL1500_.jpg

Włosi z kolei uruchomili jedynie pre-order na wchodzący do kin film „Rocketman” i zapowiedzieli, że trafi on na 4K UHD już 2 października. Jakichkolwiek nowości próżno z kolei szukać w ostatnim tygodniu na hiszpańskim Amazonie, który nie dołożył do swojej oferty żadnego pre-ordera na wydanie 4K UHD.

„Shazam!” i „Detektyw Pikachu” w niemieckich steelbookach

W międzyczasie kilka nowych zapowiedzi pojawiło się na niemieckim rynku, gdzie Amazon.de uruchomił pre-ordery na wydania 4K UHD z ósmym sezonem serialu „Gra o tron” oraz filmami: „Godzilla 2: Król potworów” (premiera 31 października), „Rocketman” oraz „Shazam!”, który doczekał sie zarówno steelbooka, jak i standardowego wydania. W metalowym opakowaniu na niemiecki rynek trafi także film „Pokémon: Detektyw Pikachu”, którego premierę zapowiedziano na 10 października.

„Przemytnik” Clinta Eastwooda na 4K UHD w Polsce już w lipcu

Po kilku tygodniach posuchy zapowiedzi wydań 4K UHD powróciły w końcu także na polski rynek. Nie jest to, co prawa, zbyt spektakularny powrót, ale warto odnotować, że dzięki lipcowym zapowiedziom od Galapagos otrzymaliśmy potwierdzenie, że w lipcu na sklepowe półki trafi polskie wydanie 4K UHD z nowym filmem Clinta Eastwooda pod tytułem „Przemytnik”. Na płycie UHD znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1 i system HDR10. W przypadku polskiej wersji możemy natomiast liczyć na lektora w systemie Dolby Digital 5.1 oraz polskie napisy.

   przemytnik-4k-ultra-hd,big,943655.jpg

Dodatkowo sklep Gandalf.com.pl uzupełnił swoją ofertę pre-orderów o polską edycję 4K UHD z filmem „Shazam!”. Nowa produkcja filmowego uniwersum DC Comics wejdzie do sprzedaży najprawdopodobniej 15 sierpnia, a na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej ścieżki najprawdopodobniej będziemy mogli liczyć na dubbing w formacie Dolby Digital 5.1 oraz polskie napisy.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Warner Bros. / Paramount Pictures