Co nowego na 4K UHD? – „Gra o tron”, „Stranger Things”, „Joker” i inne

Jak w każdą niedzielę zapraszamy Was do przeglądu nowości ze świata wydań 4K UHD. Ten tydzień przyniósł nam kolejne zapowiedzi kolekcjonerskich wydań, steelbooków i edycji z polską wersją. Pojawiła się również informacja sugerująca, że „Joker” może zawitać na 4K UHD wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Sprawdźcie wszystkie nowości, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Pewnego razu... w Hollywood” na 4K UHD w kolekcjonerskim wydaniu z polską wersją

Na oficjalne komunikaty od dystrybutorów w tym tygodniu złożyły się informacje od Sony Pictures i Lionsgate.

Sony ujawniło, że 10 grudnia w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem „Pewnego razu... w Hollywood” z Leonardem DiCaprio, Bradem Pittem i Margot Robbie w rolach głównych. Ze specyfikacji dowiedzieliśmy się, że na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD MA 7.1. Pre-order na standardowe wydanie wystartował już na Amazon.com. Co istotne z punktu widzenia polskiego widza, specyfikacja potwierdziła, że na płycie UHD obecna będzie polska wersja językowa w postaci napisów. Obok standardowego wydania w ofercie dostępna będzie też edycja kolekcjonerska, która również pojawiła się na amerykańskim Amazonie.

Na dodatki w edycji kolekcjonerskiej złożą się: 7-calowa płyta winylowa zawierającą dwie piosenki ze ścieżki dźwiękowej, adapter do singli do gramofonu, kolekcjonerski plakat do filmu Ricka DaltonaOperazione Dyn-o-mite!” oraz ekskluzywne wydanie magazynu MAD nawiązujące do serialu „Bounty Law”, w którym występował Rick Dalton.

Swoje pre-ordery na wydania z filmem uruchomiły też BestBuy.com (kolekcjonerka) i Target.com (kolekcjonerka).

„Rambo: Ostatnia krew” w grudniu na 4K z Dolby Vision i Atmosem

Studio Lionsgate oficjalnie potwierdziło z kolei, że 17 grudnia w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem pod tytułem „Rambo: Ostatnia krew”, w którym Sylvester Stallone wrócił do swojej popularnej roli Johna Rambo. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Na amerykańskim Amazonie ruszył w tym czasie pre-order na kinową nowość tego piątku, czyli film „Terminator: Mroczne przeznaczenie”. Sklep Hdmoviesource.com dorzucił do tego pierwszą wizualizację okładki wydania 4K UHD z filmem „Czarownica 2”.

91-Rgh-WKEL._SL1500_.jpg

„Joker” na 4K UHD jeszcze w tym roku? Co z trzecim sezonem „Stranger Things”?

W kręgu nieoficjalnych informacji pojawiły się potencjalne daty premier takich filmów jak: „Ad Astra” – 17 grudnia, „Joker” – również 17 grudnia – i „Terminator: Mroczne przeznaczenie” – 28 stycznia 2020 roku. Przypomnijmy, że wcześniejsze przecieki z europejskiego rynku sugerowały, że „Joker” zadebiutuje na 4K UHD dopiero w marcu przyszłego roku. Jeśli jednak to amerykańskie źródła okażą się mieć rację, to oficjalnej zapowiedzi premiery możemy spodziewać się już w najbliższych dniach.

Mówi się również, że jeszcze w listopadzie do sprzedaży może trafić limitowane wydanie 4K UHD z trzecim sezonem serialu „Stranger Things”, które ponownie dostępne będzie w sieci Target. Możliwe, że wydanie pojawi się w ofercie sklepu już 5 lub 12 listopada.

„Świat w ogniu w Anglii dopiero w grudniu

Przegląd brytyjskiego rynku zacznijmy od tego, że tamtejszy oddział studia Lionsgate ujawnił dokładną datę premiery wydań 4K UHD z filmem „Świat w ogniu”. Produkcja wejdzie do sprzedaży w Wielkiej Brytanii 16 grudnia, czyli niecały miesiąc po premierze na rynku amerykańskim, gdzie dostępna będzie od 26 listopada. Specyfikacja płyty pozostanie jednak bez zmian i otrzymamy obraz 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos

Zavvi w kończącym się tygodniu nieco zaniedbało rynek steelbooków i w sobotę uruchomiło jedynie pre-order na metalową edycję 4K UHD z filmem „Rambo: Ostatnia krew” (premiera 13 stycznia). Dodajmy do tego, że swój pre-order na wydanie 4K UHD od Zavvi otrzymał w końcu film „Zombieland: Kulki w łeb”. Amazon natomiast uruchomił już pre-order na wydanie 4K UHD z filmem „Doktor Sen”.

81d-uskH48L._SX522_.jpg 814EgOjN+pL._SL1500_.jpg

Kolekcjonerka „Pewnego razu... w Hollywood” również w Europie

Niewiele w ostatnich dniach działo się na pozostałych rynkach europejskich. Wspomnijmy jednak o tym, że Włosi jako pierwsi na starym kontynencie zapowiedzieli anonsowane już w tym wpisie kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z filmem „Pewnego razu... w Hollywood” (premiera 2 lutego 2020 roku) oraz pokazali, jak będzie prezentowała się kolekcjonerka z horrorem „To: Rozdział 2”, w którym znajdziemy figurkę Pennywise'a (premiera 19 grudnia). Na Amazon.it wystartował też pre-order na wydanie 4K UHD z filmem „Czarownica 2” (brak daty premiery).

Francuzi doczekali się tylko pre-ordera na horror „Doktor Sen” (premiera 11 marca).

„Midway” w marcu na 4K UHD

W Niemczech z kolei Amazon.de zdradził, że 5 grudnia swoją premierę będzie miało tamtejsze wydanie 4K UHD z filmem „Watchmen”, a Saturn wzbogacił swoją ofertę o kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z filmem „Martwe zło 2: Śmierć przed świtem” (druga wersja) (premiera 23 grudnia) i zapowiedział, że 27 marca do sprzedaży ma trafić edycja 4K UHD z filmem „Midway”.

„Gra o tron” w steelbooku 4K UHD w Polsce

Na polskim rynku wydawniczym w tym czasie Galapagos ujawnił swoje plany na grudzień. W ostatnim miesiącu roku na 4K UHD zgodnie z wcześniejszymi informacjami zadebiutuje finałowy sezon serialu „Gra o tron”. Na nośniku UHD serial dostępny będzie w limitowanym steelbooku.

got-s8-uhd-steel.PNG

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj.