Co nowego na 4K UHD? - Król Lew, Mała Syrenka, Twój Simon i inne

Po kilku intensywniejszych tygodniach na rynku wydań 4K UHD przyszła pora na lekkie rozluźnienie dotyczące zarówno rynku amerykańskiego, jak i tych europejskich. Mimo tego w minionych dniach wystartowało kilka pre-orderów zasługujących na uwagę. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z serii „Co nowego na 4K UHD?”.

Król Lew i Mała Syrenka na 4K UHD jeszcze w tym roku?

Amerykański oddział studia 20th Century Fox potwierdził, że 30 października do sprzedaży trafią wydania Blu-ray i 4K UHD z filmem Mroczne umysły. Przy okazji poznaliśmy specyfikację płyty 4K UHD, która wskazuje, że znajdziemy na niej oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR10. Z kolei na Amazon.com wystartował pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Zegar Czarnoksiężnika, w którym główne role zagrali Cate Blanchett, Jack Black i Owen Vaccaro. Produkcja dopiero co weszła na ekrany kin, dlatego nie znamy jeszcze daty premiery fizycznych wydań z filmem.

Najciekawszą informacją tygodnia są jednak nieoficjalne jeszcze komunikaty, że Disney planuje wydania 4K UHD ze swoimi kultowymi animacjami: Król Lew, Mała Syrenka i Ralph Demolka (o tym tytule wspominaliśmy już w połowie sierpnia). Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat samych wydań, ale mówi się, że ich premiery możemy spodziewać się jeszcze w tym roku – najprawdopodobniejszym terminem wydaje się na ten moment grudzień.

Koleś na 4K UHD z polską wersją

Na angielskim Amazonie wystartował natomiast pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Szpieg, który mnie rzucił (premiera 26 grudnia bieżącego roku) i zbiorcze wydanie z nową trylogią Planety Małp (premiera 29 października). Dodatkowo w sklepie Zoom.co.uk pojawił się już pre-order na wydanie 4K UHD z thrillerem Zwyczajna przysługa, w którym główne role grają Blake Lively i Anna Kendrick. Film dopiero co trafił do kin, dlatego nie znamy jeszcze jego daty premiery na fizycznych nośnikach. Możemy się jednak spodziewać, że płyty trafią do sprzedaży w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

mm00252327.jpg

Za sprawą sklepu Zavvi.com zyskaliśmy potwierdzenie, że w angielskim wydaniu 4K UHD z filmem The Big Lebowski znajdzie się polska wersja językowa w postaci ścieżki dźwiękowej i napisów. Na płycie 4K UHD obecna będzie oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS:X Master Audio oraz obraz w systemie HDR10. W przypadku polskiego lektora będzie to dźwięk w systemie DTS 5.1.

Wysyp steelbooków na francuskim Amazonie

Tymczasem na włoskim Amazonie pojawił się pre-order na czteropłytową edycję filmu Deadpool 2. Wydanie trafi do sprzedaży 17 paźdiernika (wcześniejsza data ustalona była na 31 października) i znajdziemy w nim po dwie płyty Blu-ray i 4K UHD. Na każdym nośniku film zostanie wydany w wersji kinowej i rozszerzonej. Wcześniej we Włoszech pojawił się już pre-order na trzypłytową edycję, w której zabraknie płyty Blu-ray z rozszerzoną wersją filmu.

Niemiecki oddział Amazonu w ostatnich dniach nie poszerzył zbytnio swojej oferty o nowe pre-ordery na wydania 4K UHD, ale opublikował finalną grafikę steelbooka z filmem Drapacz chmur, którą możecie zobaczyć poniżej. Premierę wydania zapowiedziano na 15 listopada. W międzyczasie Amazon.fr ujawnił grafiki steelbooków z filmami Braveheart (premiera 14 listopada) oraz Mroczne umysły (premiera 8 grudnia). Francuzi doczekali się też w końcu swojego pre-ordera na produkcję The Meg (data premiery 22 grudnia) i, co ciekawe, film zostanie wydany na tamtejszym rynku również w steelbooku.

91VriPUB2KL._SL1500_.jpg

Na koniec warto odnotować jeszcze, że w Hiszpanii pojawił się pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Twój Simon. Premierę wydania zapowiedziano na 24 października. Jest to niejako potwierdzenie wcześniejszych informacji o jesiennej premierze tego tytułu w krajach Europy, a hiszpański pre-order możemy odbierać jako zapowiedź bliskiego pojawienia się pre-orderów w innych krajach starego kontynentu, o czym na pewno Was poinformujemy. Przypomnijmy jednak, że film dostępny jest już od czerwca na amerykańskim rynku, a na płycie 4K UHD znajdują się polskie napisy i lektor.

W dobiegającym końca tygodniu nie pojawiły się żadne nowości wydawnicze na naszym rodzimym rynku.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Disney / Universal Pictues