Co nowego na 4K UHD? - Lista Schindlera, Fallout z polską wersją i inne

W kończącym się tygodniu sporo działo się nie tylko na zagranicznych rynkach 4K UHD, ale także na naszym rodzimym podwórku, gdzie pojawiły się listopadowe i grudniowe zapowiedzi od czołowych dystrybutorów. Szczegółowy przegląd zapowiedzi z całego świata znajdziecie w naszym nowym wpisie z serii „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Lista Schindlera już w grudniu na 4K UHD

Na amerykańskim rynku w ciągu ostatniego tygodnia dystrybutorzy oficjalnie potwierdzili premiery wydań 4K UHD z animacją Reign of the Supermen i filmem Lista Schindlera. Nowa animacja ze świata DC Comics od studia Warner Bros. zawita do amerykańskich sklepów 29 stycznia, a na płycie UHD znajdziemy oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision. Z kolei Lista Schindlera zapowiedziana przez studio Universal Pictures trafi do sprzedaży 18 grudnia. Na płycie UHD znajdziemy odrestaurowaną wersję filmu, nad którą pracował sam Steven Spielberg, z oryginalnym dźwiękiem w formacie Dolby Atmos oraz obrazem w systemie Dolby Vision. Pre-order wystartował już na amerykańskim Amazonie. Na Amazon.com wystartował także pre-order na zbiorcze wydanie z sześcioma filmami serii Mission: Impossible (premiera 4 grudnia).


Filadelfia z polską wersją również w angielskim wydaniu

Na brytyjskim rynku Sony Picutres poinformowało już oficjalnie, że Filadelfia w jubileuszowym wydaniu 4K UHD z okazji 25-lecia premiery trafi do sprzedaży 26 listopada. Ujawniona specyfikacja płyty, na której znajdziemy dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR10, potwierdziła także obecność polskiej wersji językowej w postaci lektora i napisów. Wcześniej informowaliśmy Was, że polska wersja obecna będzie także w amerykańskiej edycji z filmem. Z okazji kinowej premiery ruszył pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Bohemian Rhapsody. Jak na razie nie wiemy jeszcze, kiedy produkcja będzie miała swoją premierę na fizycznych nośnikach. Oprócz tego na Zavvi.com i Amazon.co.uk wystartowały pre-ordery na standardowe wydania 4K UHD z animacją Król Lew. Warto wspomnieć jeszcze o pre-orderach na steelbooki 4K UHD z animacją Król Lew (premiera 3 grudnia) oraz filmem Atomic Blonde (premiera 12 listopada), które wystartowały za pośrednictwem sklepu Zavvi.com.

Jak wytresować smoka na 4K UHD także we Francji

W Niemczech z okazji zbliżającej się kinowej premiery filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda wystartował już pre-order na edycje 4K UHD (brak daty premiery). Oprócz tego nasi zachodni sąsiedzi doczekali się pre-ordera na swoją edycję 4K UHD z filmem Na krawędzi (premiera 8 listopada), a także wydania 4K UHD z filmami przyrodniczymi: Nature - Unsere Natur i Haie - Monster der Medien (premiera 14 grudnia).

Tymczasem we Francji z okazji nadchodzącej premiery animacji Jak wytresować smoka 3, wystartowały zamówienia na wydania 4K UHD z dwoma pierwszymi odsłonami serii: Jak wytresować smoka i Jak wytresować smoka 2 (premiera 23 stycznia 2019 roku). Co ciekawe, według wstępnej sepcyfikacji w wydaniach mają znaleźć się aż 3 płyty, począwszy od płyty Blu-ray, przez płytę Blu-ray 3D, a skończywszy na nośniku 4K UHD. Francuzi doczekali się też swojego pre-ordera na film Czarne bractwo. BlacKkKlansman (premiera 9 stycznia 2019 roku), a specyfikacja wydania 4K UHD z filmem Mamma Mia! Here We Go Again potwierdziła, że znajdziemy w nim polską wersję językową.

Hiszpańsko-włoski urodzaj wydań z polską wersją językową

Sporo nowych pre-orderów pojawiło się w ostatnim tygodniu na hiszpańskim Amazonie. Wśród nich znalazły się: Pakiet Jumanji, Pakiet Labirynt i Ciemny kryształ z polską wersją w obydwu filmach, Pakiet Inferno z polską wersją językową we wszystkich częściach (premiera 7 listopada), filmów z serii Niezgodna: Niezgodna, Wierna i Zbuntowana (premiera 19 grudnia), filmów z serii Igrzyska śmierci: Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia, Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 i Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (premiera 29 marca), filmów Zegar czarnoksiężnika (premiera 20 lutego), John Wick 2 (premiera 21 listopada), The Meg (premiera 14 grudnia), a także Iluzja i Iluzja 2 (premiera 19 grudnia).

81Vs5AooI7L._SL1500_.jpg

Na koniec przeglądu zagranicznych rynków trzeba wspomnieć jeszcze o opublikowanych specyfikacjach włoskich wydań 4K UHD z filmami 2001: Odyseja kosmiczna i Mission: Impossible - Fallout, które ujawniają, że w przypadku obydwu tytułów na płytach obecna będzie polska wersja językowa: napisy i lektor w filmie Kubricka i napisy w przypadku kolejnej odsłony serii z Tomem Cruise'em.

Polskie premiery 4K UHD w listopadzie i grudniu

W Polsce doczekaliśmy się grudniowych zapowiedzi od dystrybutorów Galapagos i Imperial Cine Pix. Dzięki nim otrzymaliśmy potwierdzenie, że 4 grudnia doczekamy się wydania 4K UHD z drugim sezonem serialu Westworld, a 12 grudnia do sklepów trafią edycje 4K UHD z filmem The Meg. Dystrybutorem obydwu tytułów będzie Galapagos. Wśród zapowiedzi Imperiala nie znalazła się natomiast żadna pozycja na nośniku 4K UHD. Otrzymaliśmy jednak potwierdzenie, że w listopadzie nakładem tego wydawcy ukażą sie wydania 4K UHD z filmem Deadpool 2:

  • standardowe wydanie 4K UHD – płyta 4K UHD z filmem Super Duper Cut (134 minuty) i płyta Blu-ray z filmem w zwykłej wersji (119 minut) + materiały dodatkowe,
  • steelbook 4K UHD – płyta 4K UHD z filmem w zwykłej wersji (119 minut), płyta 4K UHD z filmem Super Duper Cut (134 minuty) i płyta Blu-ray z filmem w zwykłej wersji (119 min) + materiały dodatkowe.

Najciekawsza informacja z naszego podwórka wydawniczego dotarła do nas jednak za pośrednictwem sklepu Empik.com, gdzie wystartowały pre-ordery na wydania z musicalem Mamma Mia: Here We Go Again od dystrybutora Filmostrada. Premierę zapowiedziano na 29 listopada, a wśród pięciu wydań z filmem znajdzie się także wydanie na nośniku 4K UHD. Z okazji premiery drugiej odsłony serii do sprzedaży trafi także wydanie 4K UHD z pierwszą częścią pod tytułem Mamma Mia!

 

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Universal Pictures / Paramount Pictures