Co nowego na 4K UHD? - Mała syrenka, American Gangster i inne

W kończącym się tygodniu poznaliśmy daty premier z kilkoma ciekawymi wydaniami zarówno z amerykańskiego, jak i europejskich rynków wydawniczych. Pojawiły się też pierwsze wzmianki o wydaniach 4K UHD z takimi klasykami jak: Człowiek z blizną, American Gangster czy Mała syrenka. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Narodziny gwiazdy w steelbooku na 4K UHD

Amerykańscy dystrybutorzy postanowili nadrobić zaległości w oficjalnych komunikatach na temat zbliżających się premier wydań 4K UHD i po zeszłotygodniowej absencji w tym tygodniu doczekaliśmy się potwierdzień amerykańskich edycji 4K UHD z filmami: Narodziny gwiazdy, Pierwszy człowiek i Ocean ognia. I tak oto Narodziny gwiazdy, będące reżyserskim debiutem Bradleya Coopera, z Lady Gagą w roli głównej, które króluje ostatnio wśród produkcji nominowanych do najważniejszych nagród filmowych, zadebiutuje na fizycznych nośnikach w USA już 19 lutego 2019 roku. Na płycie UHD znajdziemy oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision. Oprócz standardowej edycji w plastikowym opakowaniu, która pojawiła się już na amerykańskim Amazonie, dostępny będzie także steelbook, który przygotował sklep BestBuy.com.

Z kolei Pierwszy człowiek, który zgarnął dwie nominacje do Złotych Globów, zadebiutuje na 4K UHD już 22 stycznia 2019 roku. Podobnie jak w przypadku Narodzin gwiazdy, na płycie UHD znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision.

6309071_sa.jpg

Amerykański oddział Lionsgate potwierdził natomiast w ostatnim tygodniu, że 29 stycznia swoją premierę będą miały wydania 4K UHD z filmem Ocean ognia, a na płycie znajdziemy ponownie oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos i obraz w systemie Dolby Vision.

Oprócz oficjalnych zapowiedzi od dystrybutorów, doczekaliśmy się także kilku nowych pre-orderów na Amazon.com. Wśród nich znalazły się kinowe nowości z tego piątku, czyli Spider-Man Uniwersum i Zabójcze maszyny. Oczywiście, jak na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat specyfikacji wydań oraz ich dat premiery.

Mała syrenka kolejną animacją Disneya na 4K UHD

Warto też wspomnieć o pre-orderze na wydanie 4K UHD z animacją Mała syrenka, która będzie kolejną produkcją Disneya, która trafi na nośnik 4K UHD. Pre-order na kolekcjonerskie wydanie z okazji 30. rocznicy premiery wystartował w sklepie Target.com. Data premiery nie została jeszcze podana, ale możemy spodziewać się, że Mała syrenka zadebiutuje już w styczniu lub lutym. 

GUEST_0fe9d774-ef62-4f8e-a5db-d935223d5537.jpg

W sferze nieoficjalnych doniesień pojawiły się natomiast plotki o premierze wydań 4K UHD z filmami Bohemian Rhapsody, który ma trafić do sprzedaży już na początku lutego, oraz produkcji Fantastyczne zwierzęta 2, który ma zadebiutować na fizycznym rynku 12 marca 2019 roku. W lutym możemy też podobno spodziewać się premiery wydań 4K UHD z animacją Ralph Demolka w internecie, ale dzienna data premiery nie została jeszcze ustalona, choć według plotek może to być 19 lub 26 lutego.

Pre-ordery na kinowe nowości zagościły w Wielkiej Brytanii

Tymczasem na angielskim rynku wydawniczym doczekaliśmy się w tym tygodniu pre-orderów na wydania 4K UHD z kinowymi nowościami, czyli filmami: Aquaman, Zabójcze maszyny oraz Spider-Man Uniwersum. Pre-ordery na wszystkie z filmów ruszyły zarówno na angielskim Amazonie, jak i na Zavvi.com, ale ich daty premier nie zostały jeszcze ujawnione. Pojawił się też pre-order na standardowe wydanie 4K UHD z filmem Lista Schindlera, które zadebiutuje na brytyjskim rynku 25 lutego 2019 roku – przypomnijmy także, że na płycie znajdziemy 4K UHD znajdziemy polską wersję językową.

Lista Schindlera w steelbooku również we Francji

Kilka zapowiedzi wydań 4K UHD pojawiło się w tym tygodniu również we Francji. Tamtejszy Amazon wystartował z pre-orderami na edycje 4K UHD z filmami: Spider-Man Uniwersum (co ciekawe, pojawiła się nawet wstępna data premiery ustalona na 17 kwietnia 2019 roku), Overlord (tutaj równiez Francuzi podają datę premiery wyznaczoną na 27 marca 2019 roku), Anihilacja (data premiery 13 marca 2019 roku) i Lista Schindlera w steelbooku z premierą wyznaczoną na 20 marca przyszłego roku.

Kolejne klasyki trafią na 4K UHD w 2019 roku

A jeśli jesteśmy już przy francuskim podwórku, warto odnotować nieoficjalne jeszcze informacje o zaplanowanych na przyszły rok premierach wydań 4K UHD z takimi klasykami jak: Ognisty podmuch (marzec), American Gangster (kwiecień), Człowiek z blizną (czerwiec) i Wojna światów (brak daty premiery). Ponadto pojawiły się też wstępne daty premier wydań 4K UHD z filmami: Grinch, Zabójcze maszyny i trylogia Star Trek w marcu, Bumblebee w kwietniu, a niewydane jeszcze części serii Szybcy i wściekli mają pojawić się w czerwcu.

Venom z polską wersją w hiszpańskim wydaniu

Na koniec przeglądu po europejskich rynkach warto wspomnieć jeszcze o ujawnionej specyfikacji hiszpańskiego wydania 4K UHD z filmem Venom, która potwierdza, że na płycie obecna będzie polska wersja językowa. Przypomnijmy jeszcze, że w Hiszpanii nowy film o przeciwniku Spider-Mana dostępny będzie nie tylko w zwykłym wydaniu, ale też w kolekcjonerskim wydaniu z figurką. Obydwa wydania trafią do sprzedaży 25 stycznia 2019 roku.

81niCjUeLIL._SL1500_.jpg

Kończący się tydzień nie przyniósł nam żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Disney / Universal Pictures