Co nowego na 4K UHD? - Martwe zło, X-Meni i inne

Kończący się tydzień przyniósł w świecie wydań 4K UHD przede wszystkim świetne informacje dla miłośników polskich wersji językowych w zagranicznych wydaniach, ale powody do zadowolenia znajdą również fani steelbooków i klasycznego kina. Przekonajcie się sami. Oto przed Wami kolejna odsłona cyklu „Co nowego na 4K UHD?”.

Harrison Ford i dinozaury przemówią po polsku

Kilka dni temu na hiszpańskim Amazonie pojawiła się specyfikacja wydań 4K UHD z filmami Czas Patriotów, Stan Zagrożenia i Suma wszystkich strachów, która podaje, że znajdziemy w nich polską wersję językową w postaci lektora i napisów. Jak na razie specyfikacje płyt nie zostały w żaden sposób potwierdzone, dlatego należy traktować te rewelacje jeszcze jako niepotwierdzone – może się zdarzyć, że polski język umieszczony został jedynie na płytach Blu-ray. Premierę wszystkich trzech filmów zapowiedziano w Hiszpanii na 12 września.

Francuski Amazon poinformował tymczasem o polskiej wersji w wydaniach z filmami Jurassic World i Jurassic World: Upadłe królestwo. Polskiego lektora i napisy znajdziemy między innymi w zbiorczym wydaniu obydwu części oraz limitowanym steelbooku 4K UHD z Upadłym królestwem. Premierę wydań zaplanowano na 9 października. W przypadku drugiej części Jurassic World polska wersja językowa obecna będzie również w wydaniu z Wielkiej Brytanii, co będzie dopełnieniem serii, ponieważ poprzednie części obecne są już na tamtejszym rynku z polskimi napisami i lektorem. Pozostając jeszcze w temacie filmów o dinozaurach warto odnotować, że na amerykańskim Amazonie wystartował pre-order na zbiorczego steelbooka z wszystkimi filmami serii Park Jurajski i dwoma filmami spod szyldu Jurassic World. Wydanie trafi do sprzedaży już 18 września.

81ItMoDaJrL._SL1417_.jpg

Lebowski zawita również do Stanów i to w tańszej kolekcjonerce

Na amerykańskim Amazonie wystartowały w tym tygodniu pre-ordery na wydania 4K UHD z filmami Bez litości 2, The Darkest Minds, The Big Lebowski – w standardowej edycji i wydaniu kolekcjonerskim (premiera 16 października), nowym horrorem Puppet Master: The Littlest Reich (premiera 25 września) oraz animacją Constantine: City of Demons, która zadebiutuje 9 października.

Pojawiła się także zapowiedź amerykańskiego wydania 4K UHD z filmem Air Force One z Harrisonem Fordem w roli głównej, które ma mieć premierę 6 listopada. Do tego ujawniono, że niedługo doczekamy się edycji 4K UHD z takimi tytułami jak Martwe zło (9 października) i Arizona (16 października).

81Z1Uc8u4-L._SL1500_.jpg

Braveheart i Predator doczekają się francuskich steelbooków

Fanów Stevena Spielberga ucieszy na pewno informacja, że potwierdziły się zeszłotygodniowe spekulacje o wydaniu 4K UHD z filmem Hook, na które wystartował już pre-order na francuskim Amazonie. Premiera wydania ma nastąpić 7 listopada. We Francji ruszyły dodatkowo zamówienia na steelbooka 4K UHD z pierwszym Predatorem, który zagości na tamtejszym rynku 3 października, a także na filmy Szeregowiec Ryan, Forrest Gump (16 października), 10 Cloverfield Lane (23 października) i Sicario 2 (premiera 27 października). Dodatkowo zyskaliśmy potwierdzenie, że jeszcze w tym roku do Europy zawita wydanie 4K UHD z filmem Braveheart w reżyserii Mela Gibsona. Po kilku miesiącach od amerykańskiej premiery, we Francji pojawił się pre-order na limitowanego steelbooka z filmem, którego premierę zapowiedziano na 7 listopada bieżącego roku. Należy się więc spodziewać, że Braveheart niedługo zawita na 4K UHD również w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy we Włoszech.

X-Meni w jakości 4K już we wrześniu?

W Wielkiej Brytanii wystartował natomiast pre-order na standardowe wydanie z filmem Ant-Man i Osa oraz na limitowanego steelbooka 4K UHD. Na razie jest jeszcze za wcześnie na to, abyśmy poznali dokładną datę premiery, ale film powinien trafić do sprzedaży na przełomie 2018/2019 roku. W Anglii ruszyły również pre-ordery na filmy Skyscraper, The Nun (data premiery 14 stycznia) oraz The Meg, który niedługo trafi do kin na całym świecie. Jak już wcześniej informowaliśmy, w Polsce The Meg ma trafić na nośnik 4K UHD w grudniu.

91BxdqJju2L._SL1500_.jpg

Z niepotwierdzonych jeszcze informacji, pojawiła się sugestia, że studio Fox planuje niedługo ogłosić premierę wydań 4K UHD z trylogią X-Men, w której znajdą się filmy: X-Men, X-Men 2 i X-Men: Ostatni bastion. Premiery możemy spodziewać się podobno już 25 września.

Na koniec warto jeszcze napomknąć, że film Hansel i Gretel: Łowcy doczekał się kolejnego po niemieckim pre-ordera na wydanie 4K UHD. Tym razem zapowiedź trafiła na włoski Amazon. We Włoszech film będzie miał swoją premierę 24 października.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Lionsgate / Universal Pictures / Sony Pictures / Paramount Pictures