Co nowego na 4K UHD? - Venom z polską wersją, Anihilacja, Czwarta władza, Creed 2 i inne

Sytuacja na rynkach nośników fizycznych powoli zaczyna wracać do normy po zastoju spowodowanym gorącym okresem promocyjnym, co zaowocowało kilkoma ciekawymi zapowiedziami oraz standardowymi pre-orderami na najgłośniejsze premiery kinowe. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Venom z Dolby Vision już w grudniu na 4K UHD

Na amerykańskim rynku nie zabrakło oczywiście oficjalnych komunikatów o premierach. I tak studio 20th Century Fox poinformowało, że na 22 stycznia zaplanowano w USA premierę wydań Blu-ray i 4K UHD z filmem The Hate U Give, w którym główne role zagrali Amandla Stenberg, KJ Apa, Sabrina Carpenter i Algee Smith. Poznaliśmy także wstępną specyfikację krążka UHD, która ujawnia, że obecna będzie na nim oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio 7.1 oraz obraz w systemie HDR10.

Sony potwierdziło z kolei już oficjalnie, że 18 grudnia w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafią wydania Blu-ray i 4K UHD z filmem Venom, w którym w głównej roli zagrał Tom Hardy. Na płycie UHD znajdziemy oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision.

81zjc4F+miL._SL1500_-min.jpg GUEST_218dc4fe-3751-4061-8302-452c7301e06a-min.jpg

Oprócz oficjalnych informacji od wydawnictw, doczekaliśmy się także nieoficjalnego komunikatu o amerykańskiej premierze wydania 4K UHD z filmem Ocean ognia, na które wystartował już pre-order w sklepie Target.com. Nie podano jednak na razie żadnych informacji na temat specyfikacji płyt oraz daty premiery. Na amerykańskim Amazonie w ostatnich dniach ruszyły z kolei zamówienia na wydania 4K UHD z filmem Hell Fest, który został oficjalnie zapowiedziany w tamtym tygodniu – jego premiera odbędzie się 8 stycznia 2019 roku. BestBuy.com pokazał natomiast, jak będzie prezentował się limitowany steelbook ze wspomnianym już dzisiaj Venomem oraz zapowiedział steelbooka z dwoma filmami z serii Jumanji (data premiery 7 grudnia).

Fantastyczne zwierzęta 2 już w marcu na 4K UHD, premiera Anihilacji miesiąc później

Jeśli natomiast spojrzymy na brytyjski rynek, nie sposób nie wspomnieć o starcie pre-orderów na wydania 4K UHD z filmem Anihilacja, który ma trafić do angielskich sklepów 1 kwietnia 2019 roku, nakładem dystrybutora Paramount Home Entertainment. Zamówienia na wydanie ruszyły zarówno na Amazon.co.uk, jak i na Zavvi.com. Oprócz tego Zavvi wypuściło też pre-order na łączone wydanie 4K UHD z filmami z serii Fantastyczne zwierzęta, które brytyjski Amazon zapowiedział już jakiś czas temu. Co jednak interesujące, Zavvi podało datę premiery pakietu, którą rzekomo wyznaczono na 26 marca 2019 roku. Istnieje więc szansa, że właśnie poznaliśmy dzień, w którym swoją premierę na fizycznych nośnikach będzie miał film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

81FWQ3zdh+L._SL1500_.jpg 91K8G2v0KJL._SL1500_-min.jpg

Obydwa wspomniane sklepy wypuściły też w ostatnich dniach pre-ordery na wydania 4K UHD z nową wersją filmowego Robin Hooda. Z uwagi na niedawną premierę kinową, nie ujawniono jednak jeszcze konkretnej daty premiery fizycznych nośników. Angielski Amazon nie zapomniał też o pre-orderze na wydanie 4K UHD z filmem Creed 2, który od kilku dni szturmuje już kina na całym świecie.

Venom z polską wersją językową w angielskim wydaniu

Najciekawszą informacją z brytyjskiego rynku była jednak ta dotycząca wydań 4K UHD z filmem Venom. Angielski Amazon ujawnił bowiem specyfikację tamtejszego wydania, która potwierdza, że na płycie 4K znajdziemy polską ścieżkę dźwiękową i napisy. Venom zadebiutuje w Wielkiej Brytanii na fizycznych nośnikach nieco później niż w USA, bo dopiero 4 lutego 2019 roku.

81euRH1HwWL._SL1500_.jpg

Dziewczyna w sieci pająka z premierą w kwietniu, a Aquaman ze steelbookiem

W międzyczasie Niemcy za pośrednictwem swojego Amazona doczekali się zapowiedzi wydań 4K UHD z filmem Dziewczyna w sieci pająka (premiera 12 kwietnia 2019), animacją Grinch (brak daty premiery) oraz koncertem zespołu Böhse Onkelz (premiera 14 grudnia 2018 roku). Nieco przedwcześnie i niespodziewanie niemiecki Amazon umieścił w swojej ofercie wydanie 4K UHD z filmem Aquaman, który będzie miał swoją kinową premierę dopiero w drugiej połowie grudnia, co oznacza, że na rynku fizycznych nośników może pojawić się najwcześniej w okolicach kwietnia. Ta wczesna zapowiedź jest jeszcze ciekawsza, jeśli wspomnimy, że zapowiedzianym wydaniem jest steelbook, a nie standardowa edycja. Amazon.de ujawnił także, że Niemcy, podobnie jak Franzuci i Hiszpanie, doczekają się swojego kolekcjonerskiego wydania z filmem Venom z figurką przedstawiającą tytułowego symbionta i jego głównego przeciwnika. Jak razie jednak Amazon nie umożliwił składania zamówień na wspomnianą edycję kolekcjonerską.

81g948S3LRL._SL1500_.jpg

Czwarta władza we Włoszech na 4K UHD, a Pierwszy człowiek doczeka się steelbooka

Na innych zagranicznych rynkach: Hiszpanie doczekali się swojego pre-ordera na wydania 4K UHD z nowym Predatorem, który ma trafić do sprzedaży już 4 stycznia, oraz zapowiedzi zwykłego wydania z filmem Mroczne umysły (premiera 5 grudnia). Francuski Amazon, który w poprzednim tygodniu udostępnił możliwość składania zamówień na wydanie 4K UHD z filmem Pierwszy człowiek, ujawnił teraz jego poglądowe zdjęcie, które sugeruje, że wydanie będzie steelbookiem, a nie standardową, plastikową edycją. Jeśli natomiast chodzi o włoski rynek, warto wspomnieć jedynie o fakcie, że na tamtejszym Amazonie pojawiła się zapowiedź wydania 4K UHD z filmem Czwarta władza w reżyserii Stevena Spielberga, co oznacza, że pół roku po premierze edycji 4K UHD na amerykańskim rynku film zawita w końcu na europejskie podwórko.

61Xo2KeFnIL._SL1290_-min.jpg 71e0568WDIL._SL1492_-min.jpg

Zakonnica w Polsce na 4K UHD już w styczniu

Na polskim rynku nie doczekaliśmy się jeszcze żadnych oficjalnych zapowiedzi od dystrybutorów, ale możemy zdradzić, że w styczniu doczekamy się polskich wydań 4K UHD z filmem Zakonnica. Nowy horror z uniwersum Obecności zagości na sklepowych półkach 30 stycznia.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Sony Pictures / Paramount Pictures