Co nowego na 4K UHD? - Westworld 2 i Jak wytresować smoka 1 i 2 z polską wersją oraz nowości kinowe

W dzisiejszym przeglądzie najnowszych zapowiedzi na wydania 4K UHD z całego świata, jak co tydzień, sporo miejsca poświęcamy nowościom kinowym, które doczekały się już swoich pre-orderów, ale ku radości polskich miłośników wysokiej jakości obrazu przedstawiamy także kilka zagranicznych wydań z polską wersją językową. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Król lew i Bohemian Rhapsody z limitowanymi wydaniami

W tym tygodniu na amerykańskim rynku można było odczuć lekki zastój, jeśli chodzi o zapowiedzi nowych tytułów na nośniku 4K UHD. Nie doczekaliśmy się także żadnych oficjalnych komunikatów od tamtejszych dystrybutorów, ale na Amazon.com ruszyło kilka pre-orderów na nowości kinowe i parę katalogowych tytułów, o których wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu lub mogliśmy się ich po prostu spodziewać. Wśród tych pierwszych znalazły się takie tytuły jak: Overlord (brak daty premiery i specyfikacji wydania) oraz The Grinch (również brak informacji o dacie premiery i specyfikacji). W ramach katalogowych nowości ruszyły zamówienia na wydania 4K UHD z filmami: Martwe zło 2 (premiera 11 grudnia), Reign of the Supermen (premiera 29 stycznia 2019 roku) i produkcji przyrodniczej Oceans: Our Blue Planet (premiera 22 stycznia 2019 roku). Amerykanie doczekali się także swojego pre-ordera na horror Zakonnica, który trafi na sklepowe półki 4 grudnia, a na płycie 4K UHD doczeka się filmu z oryginalnym dźwiękiem w formacie Dolby Atmos i obrazem w systemie HDR10.

6309052_sa.jpg 71tBXQivGLL._SL1500-01_.jpg

Zdecydowanie ciekawsze, zwłaszcza dla kolekcjonerów, okazały się zapowiedzi limitowanych wydań przygotowanych przez amerykańskie sklepy BestBuy i Target. Pierwszy z nich zapowiedział kolekcjonerskiego steelbooka 4K UHD z filmem Bohemian Rhapsody, a drugi – kolekcjonerskie wydanie z animacją Król Lew, do którego dołączone zostaną limitowane karty z głównymi bohaterami (premiera 4 grudnia).

Kinowe premiery na brytyjskim rynku 4K UHD

Wśród brytyjskich zapowiedzi również znalazły się kinowe nowości pokroju The Grinch i Overlord, a dodatkowo pojawiło się także wydanie 4K UHD z filmem Wdowy w reżyserii Steve'a McQueena. Każdy z tytułów doczekał się już pre-orderów za sprawą zarówno angielskiego oddziału sklepu Amazon oraz Zavvi.com. Oczywiście, jak na razie daty premier oraz specyfikacja żadnego z tych wydań nie zostały jeszcze ujawnione.

 

Francuski steelbook z Królem Lwem. Bohemian Rhapsody z premierą w marcu?

Największy ruch wśród europejskich rynków mogliśmy zauważyć w tym tygodniu we Francji. Miłośnicy wydań 4K UHD doczekali się tam między innymi takich preorderów jak: Bohemian Rhapsody (według francuskiego Amazona premiera wydania zaplanowana została na 31 marca przyszłego roku), The Predator (premiera 20 lutego 2019 roku) oraz czterech tematycznych pakietów z filmami 4K UHD poświęconych filmom: przygodowym, fantastycznym, science fiction i superbohaterskim. Na razie nie ujawniono jednak, jakie z filmów będą wchodziły w skład wydań. Wszystkie z czterech wydań zaplanowano na 30 listopada. Pojawiła się także zapowiedź tamtejszego steelbooka 4K UHD z animacją Król Lew, ale aktualnie Amazon nie umożliwił składania zamówień.

Kilka nowych pre-orderów wystartowało w międzyczasie również na niemieckim Amazonie. Należą do nich filmy: Pierwszy człowiek oraz filmy przyrodnicze Haie - Monster der Medien (premiera 25 stycznia), Big Pacific (premiera 18 stycznia) i Our World - Best of 4K (premiera 31 grudnia). Niemcy zapowiedzieli również swoje zbiorcze wydanie 4K UHD z serią Predator, ale na razie nie umożliwili jeszcze składania na niego zamówień.

918of3-+42L._SL1500_.jpg

Polska wersja w animacjach Jak wytresować smoka 1 i 2 oraz drugim sezonie Westworld

Jeśli natomiast chodzi o wydania z polską wersją językową, to dobre wiadomości dotarły do nas z Hiszpanii za sprawą tamtejszego Amazona, który udostępnił specyfikację wydań 4K UHD z animacjami Jak wytresować smoka i Jak wytresować smoka 2 i filmem Filadelfia. W hiszpańskich wydaniach z animacjami studia DreamWorks obecny będzie oryginalny dźwięk w formacie DTS-HD Master Audio 7.1, obraz w systemie HDR10 oraz polski dubbing i napisy. W przypadku Filadelfii, podobnie jak w przypadku innych wydań z polską wersją, na płycie znajdą się polskie napisy i lektor w systemie Dolby Digital 5.1. Wydanie wyposażono także w oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR10.

We Włoszech natomiast ruszył pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Braveheart. Waleczne serce, w którym obecne będą polskie napisy i lektor. Wydanie trafi do sprzedaży 5 grudnia bieżącego roku. Włosi ujawnili także specyfikację swojego wydania 4K UHD z drugim sezonem serialu Westworld, która potwierdza, że na płytach znajdziemy lektora w formacie Dolby Digital 5.1 oraz polskie napisy. Włoskie wydanie trafi do sprzedaży 5 grudnia.

0t9pi6kt.jpg kjmsaxma.jpg

Zahaczając jeszcze raz na koniec dzisiejszego przeglądu o włoski rynek, należy wspomnieć o steelbooku 4K UHD z filmem Venom. Możliwe, że poznaliśmy własnie jego końcową grafikę, która trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Dodatkowo ujawniono, że Włosi będą dodawali do swojego steelbooka figurkę tytułowego antybohatera. Jak na razie Amazon.it nie umożliwił jednak możliwości składania zamówień na wspomnianą edycję.

Ostatni tydzień był kolejnym z rzędu, w którym nie doczekaliśmy się żadnych informacji na temat rodzimych wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Disney / HBO / Warner Bros.