Co nowego na 4K UHD? – wydania z polską wersją, filmy Marvela i inne

Ostatnie siedem dni przyniosło nam przede wszystkim garść informacji o polskich wersjach językowych w zagranicznych edycjach. Nie zabrakło jednak zapowiedzi kolejnych steelbooków oraz standardowych edycji, a największą uwagę przykuwa w tym tygodniu „Saga NieskończonościMarvela, która doczekała się w końcu oficjalnej zapowiedzi. Sprawdźcie wszystkie zapowiedzi, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Angry Birds 2” i kolejne animacje Disneya oficjalnie zapowiedziane

Jedną z dwóch oficjalnych zapowiedzi od amerykańskich dystrybutorów w kończącym się tygodniu była informacja od Sony Pictures dotycząca premiery animacji „Angry Birds Film 2” na fizycznych nośnikach. Studio ogłosiło, że produkcja trafi do amerykańskich sklepów 12 listopada. Ze specyfikacji dowiedzieliśmy się, że na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 i co ciekawe, ścieżkę dźwiękową w formacie DTS:X. Pre-order na wydanie obecny jest już na Amazon.com.

Disney w tym czasie oficjalnie potwierdził, że 5 listopada na rynku zadebiutują wydania 4K UHD z animacjami: „Zaplątani”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Zwierzogród”, „Wielka Szóstka” i „Księżniczka i żaba”. W przypadku specyfikacji nowe produkcje z katalogu Disneya nie będą wyróżniały się na tle wcześniejszych wydań 4K UHD studia. Na płytach znajdziemy dźwięk Dolby Atmos oraz obraz HDR10. Pozostając w temacie animacji, wspomnijmy jeszcze, że pre-ordery na steelbooki z wymienionymi wyżej tytułami wystartowały już na BestBuy.com: „Zaplątani”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Zwierzogród”, „Wielka Szóstka” i „Księżniczka i żaba”.

81cosl9K6SL._SL1500_.jpg 81T25ApPNjL._SL1372_.jpg

„Joker” i „Saga Nieskończoności” Marvela na 4K UHD

Sklep BestBuy, podobnie zresztą jak amerykański Amazon i Hdmoviesource, uruchomił w ostatnich dniach także pre-order na standardowe wydanie z filmem Joker (Amazon, Hdmoviesource) i dorzucił do swojej oferty limitowane steelbooki zarówno z nową produkcją DC Comics (Hdmoviesource), jak i horrorem Upiorne opowieści po zmroku, który anonsowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Największą niespodzianką tego tygodnia natomiast jest bez wątpienia pre-order na zapowiadane od kilku miesięcy wydanie 4K UHD ze wszystkimi filmami czterech faz Marvela. Sklep BestBuy ujawnił, że „The Infinity Saga Collector's Edition” trafi do sprzedaży 15 listopada, a jego cena wyniesie $549,99. W wydaniu znajdą się wszystkie 23 filmy MCU na 4K i Blu-ray, a także płyta z materiałami dodatkowymi – obecne będą na niej usunięte i alternatywne sceny, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Wszystkie płyty zostaną zapakowane w specjalne opakowania z nowymi grafikami, które mogą być później przetrzymywane w specjalnym zbiorczym opakowaniu, tak aby grzbiety wydań tworzyły panoramę przedstawiającą bohaterów filmów na tle Thanosa z Rękawicą Nieskończoności.

Do wydania „The Infinity Saga Collector's Edition” dołączona zostanie także ekskluzywna litografia autorstwa Matta Fergusona przedstawiająca wspomnianą wyżej grafikę, list od Kevina Feigego oraz numerowana karta z autografami aktorów wcielających się w głównych członków Avengers. Pre-order na wydanie pojawił się także na Hdmoviesource.

Zapowiedzi kinowych nowości

Na koniec przeglądu amerykańskiego rynku wspomnijmy jeszcze, że na Amazon.com ruszył pre-order na standardowe wydanie z filmem Upiorne opowieści po zmroku(premiera 5 listopada), a sklep Hdmoviesource uruchomił jeszcze pre-ordery na wydania 4K UHD z filmami: „Świat w ogniu” (premiera 26 listopada), „Terminator: Mroczne przeznaczenie” (brak daty premiery) i chińską animacją „Ne Zha” (premiera 28 stycznia 2020 roku).

71eZbq6rrKL._SL1500_.jpg

„Joker” w steelbooku i wysyp wydań z polską wersją językową

Jeśli zajrzymy na brytyjskie podwórko, to zobaczymy, że w tym tygodniu sklep Zavvi odpuścił sobie pre-ordery na steelbooki 4K UHD i skupił się na edycjach Blu-ray – więcej o tym we wpisie: Pre-order na weekend: „Egzorcysta” oraz „Piątek, trzynastego” w steelbookach Blu-ray. Jedynym pre-orderem na steelbooka 4K, jaki wystartował w ciągu tygodnia na Zavvi, był „Joker”, który otrzymał zapowiedź metalowego wydania w dzień swojej kinowej premiery również na angielskim Amazonie. W piątek na Amazon.co.uk i Zavvi wystartowały też zamówienia na standardową edycję z nowym filmem Todda Philipsa, ale ich data premiery nie została jeszcze ujawniona. Amazon postanowił też nadrobić w końcu zaległości w pre-orderze na steelbooka z horrorem „To: Rozdział 2”, który wystartował na Zavvi kilka tygodniu temu.

Niedostatek steelbooków mogą jednak zrekompensować informacje o polskich wersjach językowych w angielskich wydaniach. W ostatnich dniach otrzymaliśmy potwierdzenie, że brytyjskie edycje z filmami „Pewnego razu... w Hollywood” i „American Gangster” będą wyposażone w polskie wersje językowe. W przypadku pierwszego z nich będą to same napisy, a drugi zostanie dodatkowo wyposażony w polskiego lektora.

81aP+FwmeZL._SL1500_.jpg

Trzecim tytułem, który według specyfikacji ujawnionej przez Amazon.co.uk będzie posiadał polską wersję (napisy), okazała się najnowsza odsłona serii „Men in Black o podtytule „International” (premiera 21 października), w której główne role zagrali Chris Hemsworth i Tessa Thompson. Na koniec przeglądu brytyjskiego rynku odnotujmy jeszcze, że Amazon pokazał finalną okładkę wydania 4K UHD z filmem „Easy Rider”, w którym, jak informowaliśmy tydzień temu, również obecne będą polskie napisy.

„Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” również z polską wersją

Przenosząc się do Francji, pozostaniemy jeszcze na moment w sferze wydań z polską wersją językową, bo tamtejszy Amazon potwierdził właśnie, że w wydaniu 4K UHD z filmem „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” obecne będą polskie napisy – film doczeka się między innymi steelbooka, który trafi do sprzedaży 11 grudnia. Francuski Amazon zaskoczył w ostatnich dniach także pre-orderami na kolekcjonerskie edycje 4K UHD z filmami „Zombieland”, „Hellboy”, „Christine” i „Stań przy mnie” – wydania mają trafić do sprzedaży 5 listopada i będą zawierały plakat filmu, 5 kart z filmowymi grafikami, książeczkę liczącą 16 stron ze zdjęciami i informacjami o filmie. Nieco mniej ekskluzywnego wydania doczeka się z kolei we Francji „Lśnienie” Kubricka, które podobnie jak „Odyseja kosmiczna” doczeka się edycji w kartonowym boxie z dodatkową książeczką.

41yd54rJuFL._AC_.jpg

Francuzi doczekali się w ostatnich dniach także pre-orderów na standardowe wydanie i steelbooka z horrorem „To: Rozdział drugi” (premiera 15 stycznia 2020 roku). W Hiszpanii w tym czasie ruszyły zamówienia na wydania 4K UHD z filmami „Szybko i wściekle” i „Szybcy i wściekli 5” (premiera 22 listopada). Nowych zapowiedzi zabrakło natomiast na włoskim rynku.

W Niemczech natomiast zapowiedzi ograniczyły się w tym tygodniu do tamtejszego Amazona, który uruchomił pre-ordery na wydania 4K UHD z filmami „Kasyno” (premiera 7 listopada) i „Joker” (premiera 12 marca 2020 roku). Pojawiła się też zapowiedź steelbooka z filmem „Darlin”, który trafi do sprzedaży 29 listopada, oraz wzmianka o dwóch kolekcjonerskich wydaniach imitujących edycje VHS z horrorem „Martwe zło 2: Śmierć przed świtem” – druga wersja (premiera 23 grudnia). Amazon.de zasygnalizował również, że 28 listopada możemy spodziewać się nowej edycji zbiorczej ze wszystkimi filmami serii „Harry Potter” i „Fantastyczne zwierzęta”.

51Ssm8HM0WL.jpg 81ttdyQvM3L._SL1500_.jpg

Oficjalne zapowiedzi na listopad od Galapagos

Na polskim rynku odnotujmy, że Galapagos oficjalnie potwierdził, że w listopadzie planuje wypuścić na rynek wydania 4K UHD z filmami „Lśnienie” i „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Obydwie produkcje trafią do sklepów już 13 listopada i będą dostępne w standardowych edycjach w plastikowych opakowaniach. Więcej o płytach dostępnych w obydwu edycjach znajdziecie we wpisie: Zapowiedzi na listopad od Galapagos – „Lśnienie ”, „Skazani na Shawshank” i inne.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Marvel / Sony Pictures