Co nowego na 4K UHD? - Zakonnica w steelbooku, Wdowy z HDR10+ i inne

Ostatni tydzień 2018 roku upłynął nam w świecie 4K UHD bardzo spokojnie i nie przyniósł zbyt wielu nowych informacji o nowościach na tym nośniku, ale mimo wszystko znajdziecie w naszym przeglądzie kilka ciekawych nowości i informacji o limitowanych wydaniach. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Wdowy” kolejnym filmem z systemem obrazu HDR10+?

Ostatni tydzień roku, podobnie zresztą jak ten przedświąteczny, nie przyniósł na amerykańskim rynku wydawniczym żadnych nowych zapowiedzi od dystrybutorów. Podobny zastój zauważyć można również na tamtejszym oddziale sklepu Amazon, na którym trudno znaleźć jakąkolwiek nową zapowiedź. Jedynymi nowościami tego tygodnia można nazwać pojawienie się pre-orderów na wydania 4K UHD z filmem Wdowy na amerykańskich sklepach Bestbuy.com i Target.com. Wdowy zadebiutują na amerykańskim rynku już 5 lutego, a według niepotwierdzonych jeszcze informacji będą kolejnym filmem od Foxa, który zostanie wyposażony w system obrazu HDR10+. Dodatkowo na Target.com wystartował też pre-order na wydanie 4K UHD z amerykańskim dokumentem pod tytułem Aircraft Carrier: Guardian of the Seas. Jego premierę zaplanowano również na 5 lutego.

GUEST_ca35ede0-a196-496b-80e7-f5a1e7b70f4a-min.jpg

Brytyjscy fani nośnika 4K UHD doczekali się w tym tygodniu swojej zapowiedzi na edycję 4K UHD z filmem Bumblebee, który aktualnie można oglądać na ekranach kin. Pre-order wystartował już na Amazon.co.uk i Zavvi.com. Jak na razie żadne szczegóły na temat wydania oraz jego data premiery nie zostały jednak ujawnione.

Kolejne części „Kapitana Ameryki” również trafią na 4K UHD

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu na francuskim oddziale sklepu Amazon pojawił się pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, w tym tygodniu Francuzi umożliwili składanie zamówień na wydania 4K UHD z dwiema pierwszymi częściami trylogii, czyli: Pierwsze starcie i Zimowego żołnierza. Co ciekawe, według infomacji podawanej przez Amazon.fr pierwsza część trylogii ma mieć swoją premierę już 6 marca, a pozostałe dwie części zadebiutują dopiero 24 kwietnia. Niewykluczone jednak, że któraś z tych dat ulegnie jeszcze zmianie i wszystkie trzy filmy zawitają do sklepów tego samego dnia.

Francuski Amazon udostępnił w tym tygodniu także możliwość składania pre-orderów na wydanie 4K UHD z filmem Ocean ognia, który ma trafić do sprzedaży 27 lutego 2019 roku. Hiszpanie doczekali się z kolei swojego pre-ordera na wydanie 4K UHD z filmem Zabójcze maszyny, który ma zadebiutować w sklepach 10 kwietnia 2019 roku.

„Zakonnica”, „Ocean ognia” i „Fantastyczne zwierzęta” w steelbookach

Bumblebee pojawił się też w końcu na niemieckim Amazonie, ale cały czas nie ujawniono jeszcze jego daty premiery. Oprócz zapowiedzi z kolejnym filmem tworzącym serię o Transformersach, niemiecki Amazon umożliwił już składanie zamówień na wydanie 4K UHD z filmem Ocean ognia i potwierdził również, że będzie to wydanie w steelbooku. Jego premierę zapowiedziano w Niemczech na 7 marca 2019 roku.

71VRvuqPKyL._SL1500_.jpg71ebN-8GsaL._SL1500_.jpg

Najciekawszą informacją z niemieckiego rynku wydaje się być jednak zapowiedź steelbooka 4K UHD z horrorem Zakonnica, który powinien być dostępny w sprzedaży już na początku przyszłego roku (oficjalna data premiery w Niemczech to 17 stycznia). Jak na razie jednak Amazon.de nie umożliwił jeszcze składania zamówień na to wydanie.

Niemiecki Amazon zasugerował też, że w lutym do sprzedaży trafią na niemieckim rynku standardowe wydania 4K UHD z horrorami Oni żyją, Książe ciemności, Martwe zło 2 i Mgła oraz trylogią Rambo od dystrybutroa Studio Canal, które do tej pory były dostępne wyłącznie w steelbookach. Premierę wszystkich wydań wyznaczono na 14 lutego 2019 roku, ale jak na razie nie można jeszcze składać na nie zamówień.

Na koniec niemieckiego i zarazem zagranicznego przeglądu tego tygodnia warto jeszcze wspomnieć, że niemiecki MediaMarkt pokazał, jak będzie prezentował się steelbook 4K UHD z filmem Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Ciągle nie wiemy jednak, kiedy film zawita na fizyczne nośniki.

fee_786_587_png.png

Seria „Jak wytresować smoka” trafi do Polski – znamy datę premiery

Na polskim rynku wydawniczym w tym tygodniu doczekaliśmy się potwierdzenia, że już w styczniu, a dokładniej 17 stycznia, swoją premierę będą miały wydania 4K UHD z animacjami Jak wytresować smoka i Jak wytresować smoka 2. Pre-order na obydwie animacje wystartował już na Empik.com. Ich dystrybutorem jest Filmostrada, która przygotowała standardowe wydania w plastikowym opakowaniu. Na płytach UHD znajdziemy oryginalny dźwięk w formacie DTS:X, obraz w systemie HDR10 oraz polski dubbing w formacie DTS 5.1 i napisy.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Warner Bros. / Lionsgate