Co o IX Epizodzie zdradził ostatni wyciek grafik koncepcyjnych?

W sobotę wyciekła pierwsza porcja grafik koncepcyjnych z IX Epizodu Gwiezdnych Wojen, która rzuciła nieco światła na kilka nowych bohaterów. Dzięki niej dowiedzieliśmy się między innymi kogo zagrają Dominic Monaghan i Richard E. Grant. Poznajcie szczegóły.

Lucasfilm nie zdecydował się jeszcze na rozpoczęcie oficjalnej kampanii promocyjnej do ostatniej odsłony nowej trylogii Star Wars, ale w ostatni weekend wyciekła do sieci zupełnie nowa porcja grafik, która zdradziła, jak mogą prezentować się zarówno nowi, jak i starzy bohaterowie, których przyjdzie nam oglądać w IX Epizodzie. Czego się dowiedzieliśmy?

Jedna z grafik ujawniła w końcu, w kogo wcieli się Richard E. Grant, którego niedawno mogliśmy oglądać w filmie Logan. Aktor nie chciał zdradzać żadnych informacji na temat swojego bohatera, twierdząc, że jego rola w nowej części Gwiezdnych Wojen jest ściśle tajna. Takie wypowiedzi skłoniły fanów do snucia teorii na temat bohatera, którego zagra Grant, a wśród nich pojawiły się między innymi sugestie, że aktor może wcielić się w nowego Sitha lub też starszą wersję jednej z wcześniejszych części Star Wars. Jak się jednak okazało, większość popularnych teorii była błędna, bo wszystko wskazuje na to, że Grant wcieli się w IX Epizodzie w jednego z oficerów Najwyższego Porządku. Pozostaje jedynie pytanie, dlaczego aktor odczuwał potrzebę utrzymywania swojej roli w tak dużej tajemnicy? Czy jego postać może okazać się podwójnym agentem działającym tak naprawdę na rzecz Ruchu Oporu?

Dowiedzieliśmy się także, kogo zagra kolejny nowy aktor w świecie Gwiezdnych Wojen, czyli Dominic Monaghan. Aktor, z którym J. J. Abrams współpracował przy okazji serialu Zagubieni, wcieli się z kolei w oficera Ruchu Oporu. Jego strój sugeruje, że będzie raczej szeregowym członkiem organizacji, ale nie możemy wykluczyć, że odegra w fabule nieco istotniejszą rolę.

Na jednej z grafik pojawiła się także postać Rey, która w IX Epizodzie najprawdopodobniej zrezygnuje ze swojego dotychczasowego stroju i założy jednolity, jasny kostium sugerować, że stała się prawdziwym mistrzem Jedi. Po tym, jak jej moce w finale VII epizodu przeszły na kolejny poziom, możemy założyć, że bohaterka jeszcze bardziej wzmocniła swoją moc czerpiąc wiedzę o praktykach Jedi z ksiąg, które udało jej się wywieźć z Ahch-To.

Nie zabrakło też grafiki prezentującej postać Kylo Rena. W jego przypadku wygląda jednak na to, że bohater nie zmieni swojego wizerunku w stosunku do tego prezentowanego w poprzednich odsłonach. Kylo nadal będzie nosił długi czarny płaszcz z kapturem, w którym przypomina Sitha, oraz zgodnie z plotkami ponownie założy w filmie swój hełm, który zdołał skleić tajemniczą, czerwoną substancją. Wygląda również na to, że nowy przywódca Najwyższego Porządku nadal będzie posługiwał się swoim starym mieczem.

Grafika przedstawiająca postać Poe Damerona sugeruje natomiast, że bohater nie zamierza wycofywać się z pola walki i to pomimo faktu, że po wydarzeniach z VII epizodu został niejako namaszczony na przywódcę Ruchu Oporu. Niewykluczone jednak, że w filmie zobaczymy go w kilku różnych strojach, adekwatnych do aktualnych wydarzeń.

Pierwsza porcja grafik dała nam także pierwsze spojrzenie na oryginalnego Lando granego przez Billy'ego Dee Williamsa, który powróci do świata Gwiezdnych Wojen po długiej przerwie. Co ciekawe, grafika przedstawiająca Lando wyraźnie nawiązuje do stroju, który w filmie o młodym Hanie Solo nosił Donald Glover. Wygląda więc na to, że Disney nie zamierza odcinać się od swojego ostatniego filmu ze świata Gwiezdnych Wojen, nawet jeśli nie został on entuzjastycznie przyjęty przez fanów, a chce nawet do niego nawiązać, co może z kolei sugerować, że młody Lando w przyszłości odegra jeszcze jakąś rolę w kolejnych spin-offach.

Warto oczywiście pamiętać, że wygląd pokazany na grafikach koncepcyjnych może znacznie odbiegać od tego, który zobaczymy ostatecznie w filmie. Jak na razie nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych materiałów, dlatego możemy jedynie spekulować i zgadywać, co przygotował dla fanów J.J. Abrams.

dwnqtimkigf21-min.png

Premierę ostatniego epizodu z nowej trylogii zaplanowano na 20 grudnia 2019 roku. Reżyseruje J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpią: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Billie Lourd, a także Naomi Ackie i Richard E. Grant oraz weterani serii Mark Hamill, Anthony Daniels i Billy Dee Williams.

źródło: Comicbookmovie.com / Reddit.com / zdj. Disney / Lucasfilm