Co wiemy o głównej przeciwniczce Wonder Woman?

Wczoraj studio Warner Bros. zaprezentowało nam pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu Wonder Woman 2, a dzisiaj mamy okazję zapoznać się ze szczegółami na temat głównej przeciwniczki tytułowej bohaterki, którą będzie Cheetah grana przez Kristen Wiig.

Nowe światło na filmową wersję przeciwniczki Wonder Woman rzucił redaktor serwisu Vulture, Kyle Buchanan. Według niego Cheetah będzie początkowo sojuszniczką Diany, która dopiero w trakcie filmu ulegnie straszliwej przemianie.

Pierwszy raz w komiksach Cheetah pojawiła się jeszcze w 1943 roku jako Priscilla Rich, ale wszystko wskazuje na to, że w filmie zobaczymy nieco nowszą wersję tej postaci wykreowaną w końcówce lat 80. przez George'a Péreza, wieloletniego scenarzystę komiksów o Wonder Woman. W tej wersji Cheetah to Barbara Ann Minerva - brytyjska archeolog będąca odkrywczynią tajemniczego plemienia w Afryce, którego opiekunem jest bogini o mocach geparda. Minerva poświęca swoją duszę, aby zdobyć potężne moce i obiecaną jej nieśmiertelność. Jak się szybko okazuje, przemiana nie poszła zgodnie z planem i nowa nosicielka mocy skazana jest na wielkie cierpienie.

Możliwe również, że Patty Jenkis czerpała inspirację z historii stworzonej przez Grega Ruckę, który przedstawił upadek tej bohaterki z nieco innej, tragicznej perspektywy.

W roli reżyserki powróci Patty Jenkins, a w tytułowej roli zobaczymy oczywiście Gal Gadot. W filmie pojawi się również Chris Pine.

Wonder Woman 2 ma trafić na ekrany kin 1 listopada 2019 roku.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Universal Pictures