Co zobaczymy w spin-offie serialu Gra o tron?

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO zdradził w jednym z ostatnich wywiadów kilka informacji na temat nowego serialu w uniwersum Gry o Tron.

Zyskaliśmy między innymi potwierdzenie, że w nowym serialu nie zobaczymy żadnej z postaci, która pojawiła się w Grze o Tron. Bloys zapewnił jednak, że będziemy mieli okazję spotkać przedstawicieli znanych nam już dobrze rodów ze świata Westeros.

Bloys powiedział również, że widział już fragment scenariusza do nowego serialu i według niego jest to coś naprawdę ekscytującego. Nie znamy jeszcze szczegółów na temat fabuły, ale mamy już pewność, że będzie to historia rozgrywająca się przed wydarzeniami z Gry o Tron. Casey dodał także, że nie ma jeszcze ustalonej daty premiery nowego serialu, ale produkcja nie wejdzie na ekrany telewizorów wcześniej niż rok po wyemitowaniu finału ósmego sezonu Gry o Tron.

Gdybyśmy zrobili pilota, a potem cały serial, pojawi się on w HBO przynajmniej roku po zakończeniu Gry o Tron . Chcemy, aby ostatni sezon serialu był wyjątkowym wydarzeniem. Nie chcemy używać go do wypromowania nowej produkcji. Chcemy to rozdzielić.

Ósmy sezon Gry o Tron zobaczymy w 2019 roku. Reżyserią odcinków z ostatniego sezonu zajmą się David Benioff, D.B. Weiss, David Nutter i Miguel Sapochnik. Scenariusz stworzyli David Benioff, D.B. Weiss, Bryan Cogman i Dave Hill.

źródło: HBO / Tvline.com