Czarna Wdowa ma nowego scenarzystę

W ostatnich miesiącach wiele mówiło się o pierwszym solowym filmie Czarnej Wdowy, która na swój własny film czeka od 2010 roku, kiedy to zadebiutowała w MCU za sprawą drugiego Iron Mana. Gdy wydawało się, że wszystko jest już na dobrej drodze, a plotki sugerowały, że prace na planie ruszą pod koniec lutego, dzisiaj pojawiła się informacja, że Marvel zdecydował o wstrzymaniu prac nad projektem i zatrudnienie nowego scenarzysty. Poznajcie szczegóły.

Najnowsze informacje z obozu Marvela sugerują, że do napisania nowej wersji scenariusza zatrudniony został Ned Benson mający w swoim dorobku historie do serii "Znikniecie Eleanor Rigby", w której główną rolę zagrała Jessica Chastain.

Poprzednią wersję scenariusza do napisał Jac Schaeffer, ale według plotek włodarzom Marvela tak bardzo spodobała się historia Bensona, którą stworzył na potrzeby wspomnianej serii, że to właśnie jemu zdecydowali się powierzyć opowiedzenie historii o początkach Czarnej Wdowy.

Plotki sugerują również, że swój udział przy wyborze Bensona mogła mieć także gwiazda filmu, czyli Scarlet Johansson. Aktorka najprawdopodobniej miała już okazje poznać twórczość Bensona przy okazji projektu "My Aryan Princess", w którym miała zagrać główną rolę. Projekt nie został ostatecznie zrealizowany, ale możemy przypuszczać, że Johansson otrzymała wersję scenariusza i na jego podstawie mogła uznać, że to właśnie Bensonowi najlepiej będzie powierzyć rolę scenarzysty filmu.

Jak już wiemy z wcześniejszych przecieków, akcja filmu ma być osadzona przed wydarzeniami z pierwszych filmów MCU i ma opowiedzieć o narodzinach bohaterki oraz skupić się na szkoleniu, które na zawsze zmieniło jej życie. Producentem filmu będzie Kevin Feige, a za reżyserię ma odpowiadać Cate Shortland. W obliczu nowych informacji nie wiemy jeszcze, kiedy ruszą prace na planie i kiedy możemy spodziewać się premiery.

źródło: Collider.com / zdj. Marvel