Danai Gurira zagra w filmie Godzilla vs. Kong i nowym Star Treku?

Danai Gurira znana ze swoich ról w filmach Czarna Pantera, Avengers: Wojna bez granic oraz serialu The Walking Dead prowadzi wstępne rozmowy na temat dołączenia do obsady filmu Godzilla vs Kong.

W obsadzie filmu są już Millie Bobby Brown znana z roli Jedenastki w serialu Stranger Things, Kyle Chandle i zdobywczyni dwóch Oscarów Frances McDormand. Premierę filmu Godzilla vs Kong zapowiedziano na 29 maja 2020 roku.

Mówi się również, że Danai Gurira może zagrać w kolejnym wysokobudżetowym projekcie, którym jest nowy Star Trek, którego reżyserką jest S.J. Clarkson, pierwsza kobieta odpowiedzialną za reżyserię kinowego Star Treka w całej historii serii.

Clarkson znana jest przede wszystkim z pracy nad takimi serialami jak Dexter, Jessica Jones i The Defenders. Według najnowszych informacji fabuła filmu opowie o gwiezdnych podróżach w czasie, a dokładniej o tym, jak Kirk (w tej roli powróci Chris Pine) spotyka swojego zmarłego ojca, którego mogliśmy zobaczyć w prologu pierwszego filmu serii w 2009 roku. W tej roli ponownie wystąpi Chris Hemsworth.

Na razie nie wiemy, czy aktorka zaangażuje się w obydwa projekty, czy wybierze tylko jeden z nich, ale warto dodać, że Danai Gurira może w niedalekiej przyszłości pożegnać się ze swoją rolą w serialu The Walking Dead. Mówi się, że aktorka chce zrezygnować z grania w serialu, aby w pełni poświęcić się graniu w filmach, a jak widać pod tym względem nie może narzekać na ilość propozycji.

źródło: Deadline.com /zdj. Marvel