David S. Goyer podpisał kontrakt ze studiem Skydance

David S. Goyer znany jako scenarzysta trylogii „Mrocznego Rycerza” Christophera Nolana oraz filmów „Człowiek ze stali” Zacka Snydera i jego kontynuacji „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” podpisał nowy kontrakt ze studiem Skydance.

Goyer pracujący nie tylko jako scenarzysta, ale również producent podpisał nową umowę na wyłączność z telewizyjnym oddziałem Skydance. Goyer będzie przez najbliższe lata tworzył dla studia produkcje w ramach swojej firmy produkcyjnej Phantom Four. Kontrakt przewiduje, że Goyer będzie zajmował się pisaniem scenariuszy, opracowywaniem nowych projektów i ich produkcją.

Aktualnie Goyer pełni już funkcję showrunnera i producenta wykonawczego w serialu science fiction „Foundation”, opartym na literackiej serii Isaaca Asimova pod tym samym tytułem.

Ostatnio Goyer z ramienia Skydance Media pracował nad scenariuszem do filmu „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, który wejdzie do kin w listopadzie tego roku. Amerykański twórca jest też producentem horroru „Antlers” od Fox Searchlight, nad którym kontrole sprawował razem z Guillermo del Toro. W najbliższych miesiącach jako producent będzie pracował natomiast nad filmem „Ghost Draft” od Skydance Media, w którym główną rolę zagra Chris Pratt.

źródło: Variety.com / zdj. Imdb.com