„Daybreak” – pełny zwiastun postapokaliptycznego serialu Netfliksa

Netflix pokazał pełny zwiastun swojego nowego serialu pod tytułem „Daybreak”, którego akcja została osadzona w zwariowanym postapokaliptycznym świecie.

Kalifornijskie miasteczko Glendale zamieszkują grasujące w okolicy gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej (i to w dniu wielkiej imprezy…ups). „Daybreak” to opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w tej dziwnej, zdradzieckiej rzeczywistości. Serial to po części saga o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale.

Produkcja zadebiutuje z pierwszym sezonem na platformie Netflix już 24 października.

W obsadzie serialu znaleźli się Matthew Broderick w roli Dyrektora liceum Glendale High School, Krysta Rodriguez w roli nauczycielki biologii, Colin Ford jako 17-letni Josh Wheeler, Sophie Simnett jako Sam Dean, najpopularniejsza dziewczyna w Glendale High, Austin Crute jako zamyślony samuraj Wesley Fists, Alyvia Alyn Lind jako Angelica Green, wyjątkowo rozchwiany dzieciak o genialnym umyśle, Cody Kearsley jako Turbo Bro Jock, krwiożerczy przywódca gangu osiłków i Jeante Godlock jako Mona Lisa, prawa ręka Turbo Bro Jocka oraz Gregory Kasyan jako Elie Cardashyan.

źródło: Netflix