DiCaprio i Spielberg spotkają się na planie filmowej biografii Ulyssesa S. Granta?

Steven Spielberg i Leonardo DiCaprio prowadzą rozmowy dotyczące stworzenia filmowej biografii słynnego amerykańskiego generała Ulyssesa S. Granta.

Ulysses S. Grant to jeden z najsłynniejszych generałów Wojny Secesyjnej, który odegrał kluczową rolę w jej rozstrzygnięciu, a w 1869 roku został wybrany na osiemnastego Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Reżyserem filmu miałby zostać Steven Spielberg, natomiast Leondardo DiCaprio wcieliłby się w głównego bohatera produkcji. Za produkcję filmu odpowiedzialna będzie Appian Way, która wspólnie ze studiem Lionsgate w listopadzie zeszłego roku nabyła prawa do ekranizacji biografii generała stworzonej przez Rona Chernowa.

Warto jednak pamiętać, że niedawno Steven Spielberg zapowiedział, że jego najbliższym projektem będzie nowa część serii Indiana Jones, a następnie reżyser skupi się na stworzeniu nowej wersji West Side Story. Natomiast DiCaprio niedługo wejdzie na plan nowego filmu Quentina Tarantino, trudno będzie zatem w najbliższym czasie pogodzić grafiki obydwu twórców.

Gdyby realizacja filmu doszła jednak do skutku, byłby to pierwszy wspólny projekt Spielberga i DiCaprio od czasu premiery komedii Złap mnie, jeśli potrafisz z 2002 roku.

źródło: Deadline.com / zdj. Paramount Pictures