Disney nadal niezadowolony z „Nowych mutantów”. Kolejne informacje

Zaraz po przejęciu Foxa włodarze Disneya zdecydowali o kolejnym przesunięciu daty premiery filmu „Nowi mutanci” i zarządzili kolejne dokrętki. Najnowszy raport sugeruje jednak, ze studio cały czas nie jest zadowolone z końcowego wyglądu produkcji osadzonej w świecie X-Menów.

Disney poinformował pod koniec maja, że ponownie opóźnił przekładaną już wielokrotnie premierę filmu „Nowi mutanci” na 3 kwietnia 2020 roku. Wcześniejsza data premiery zaplanowana była na 2 sierpnia 2019 roku. W sumie dla widowiska, które Disney otrzymał po przejęciu Foxa, była to już czwarta data premiery. Pierwotnie widowisko miało wejść na ekrany kin 13 kwietnia 2018 roku, ale datę zmieniono na 22 lutego 2019, a później na 2 sierpnia 2019 roku.

Nowy raport sugeruje jednak, że przedstawiciele Disney cały czas nie są zadowoleni z końcowego kształtu widowiska i co gorsze uważają, że film nie ma potencjału na kasowy sukces. Ostatnia produkcja Foxa ze świata X-Men, którą Disney zdecydował się wypuścić do kin, czyli Mroczna Phoenix” zaliczyła finansową wpadkę, a to w połączeniu z najnowszymi doniesieniami może sugerować, że studio nie chce narażać się na kolejną finansową porażkę i ostatecznie nie wypuści Nowych mutantów” do kin.

Już wcześniej spekulowano, że film może finalnie zadebiutować na platformie streamingowej Hulu, lub platformie Disney+, jeśli zarządzone przez Disneya dokrętki zmienią mroczniejszy klimat widowiska na bardziej przyjazny młodszym widzom.

Zmianę klimatu filmu zapowiadały już wcześniejsze plotki. Mówiło się, że Disney chce przez dokrętki złagodzić nieco ton filmu, który, mimo że otrzymał kategorię wiekową PG1-3 według reżysera był najbardziej brutalnym widowiskiem, jakie mogło powstać w ramach tej kategorii wiekowej.

W głównych rolach w filmie wystąpili: Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton, Blu Hunt i Henry Zaga. Za reżyserię i scenariusz produkcji odpowiada Josh Boone.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. 20th Century Fox / Disney