Disney nie zabierze Netflixowi The Defenders?

Jak donosi portal Comicbookmovie.com, nie wszyscy bohaterowie Marvela mogą przenieść się na nową platformę streamingową Disneya. Ted Sarandos, jeden z przedstawicieli Netflixa uważa, że bohaterowie The Defenders pozostaną na dotychczasowej platformie. 

Jakiś czas temu Disney wyjawił informacji publicznej swoje plany na stworzenie własnej platformy streamingowej. Wiązałoby się to z przeniesieniem całej dotychczasowej treści należącej do wytwórni na jedną platformę, w tym także bohaterów Marvela. Po ogłoszeniu tej decyzji wiele osób zaczęło wyrażać obawy o nadmierne rozproszenie treści i przyszłość swoich ulubionych seriali z bohaterami MCU, które dotychczas produkował Netflix. Okazuje się jednak, że nie wszystkie produkcje muszą przenieść się na platformę Disneya. Podczas jednego z ostatnich wywiadów Ted Sarandos, content chief Netflixa udzielił wypowiedzi, z której możemy wnioskować, że The Defenders pozostaną na dotychczasowej platformie. 

What Disney going direct to consumer means, I don’t really know and I’m not positive that they do either. They’ve created some really killer brands. It’s not that exclusive… Netflix has The Defenders.

Nie wiem, co Disney zamierza zaoferować konsumentom i szczerze mówiąc, nie jestem przekonany co do ich działań. Udało im się stworzyć kilka naprawdę niesamowitych marek, jednak nie są one ekskluzywne... Netflix posiada The Defenders. 

W dalszej części wywiadu Sarandos zasugerował, że Disney nie posiada wyłącznych praw do wszystkich bohaterów Marvela. Dyrektor jest przekonany, że Netflix zachowa prawa do swoich dotychczasowych produkcji związanych z bohaterami MCU. W wywiadzie poruszona została także kwestia potencjalnej współpracy streamingowego giganta z Foxem i Sony Pictures, po wygaśnięciu umowy z Disneyem. Na razie nie otrzymaliśmy jednak żadnych konkretnych informacji na ten temat. 

źródło: comicbookmovie.com / Disney / Marvel / Netflix