Disney opóźnia premiery filmów „Cruella” i „Kobieta w oknie”

Po przejęciu Foxa włodarze Disneya mają sporo pracy związanej z układaniem swojego filmowego kalendarza na najbliższe lata. Właśnie ogłoszono, że zmianie uległy daty premier czterech filmów Disneya i Foxa.

Jednym z filmów, który został opóźniony przez Disneya jest „Cruella” z Emmą Stone w roli głównej. Produkcja opowiadająca o klasycznej antagonistce z animacji „101 dalmatyńczyków” pierwotnie miała trafić do kin 23 grudnia 2020 roku, ale studio ogłosiło, że film zadebiutuje prawie pół roku później, dopiero 28 maja 2021 roku.

W obsadzie filmu oprócz Emmy Stone są także: Emma Thompson, Walter Hauser i Joel Fry. Reżyseruje Craig Gillespie, twórca filmu „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”.

Disney usunął ze swojego kalendarza film z 28 maja 2021 roku, ale nie ujawniono, jaka produkcja miała wówczas debiutować na dużym ekranie. Dodatkowo studio wyznaczyło nowe daty premier dwóch filmów Foxa: „Empty Man”7 sierpnia 2020 roku i „Everybody’s Talking About Jamie”23 października 2020 roku.

Po tym, jak na początku lipca Disney zarządził dokrętki do filmu „Kobieta w oknie” z Amy Adams roli głównej, dzisiaj ujawniono, że film trafi do kin dopiero 25 maja 2020 roku, a nie jak pierwotnie zakładano 4 października 2019 roku.

Prace na planie wystartowały w sierpniu zeszłego roku w Nowym Jorku, a odpowiadające wówczas za film studio Fox 2000 wiązało z nim wielkie nadzieje zarówno w kwestii finansowego sukcesu, jak i najważniejszych nagród filmowych. W lipcu Disney zdecydował, że ekipa ma powrócić na plan w celu stworzenia dokrętek.

Film powstał na podstawie powieści A.J. Finna. Główną bohaterką historii jest Anna Fox, która straciła szczęśliwą rodzinę, pracę i nawet zdrowie. Kobieta od miesięcy nie opuszcza domu, a cały czas spędza w Internecie, przed telewizorem lub obserwując sąsiadów. Pozbawiona własnego życia zaczyna interesować się losem innych, a jej uwaga skupia się głównie na nowej rodzinie w okolicy, która przypomina jej tą, którą jeszcze niedawno sama miała. Pewnej nocy bohaterka jest świadkiem, czegoś, czego nie powinna zobaczyć. To wydarzenie sprawia, że jej życie zmienia się o 180 stopni, a na jaw wychodzą szokujące sekrety.

źródło: Variety.com / zdj. Disney