Disney planuje kontynuację filmowego „Aladyna”. Pierwsze szczegóły

Po finansowym sukcesie filmowej wersji „Aladyna” włodarze Disneya zastanawiają się już nad stworzeniem kontynuacji produkcji. Pierwsze informacje na jej temat zdradził producent Dan Lin.

Początkowo wydawało się, że „Aladyn” nie odniesie aż tak gigantycznego sukcesu w kinach, ale ostatecznie wbrew krytykom widzowie uznali filmową wersję animacji z 1992 roku za udaną i przynieśli do kas ki 1,034 mld dolarów. Biorąc pod uwagę, że budżet filmu wyniósł 183 mln dolarów, Disney nie powinien zbyt długo zwlekać z rozpoczęciem przygotowań do realizacji kontynuacji. To, że studio rozważa stworzenie „Aladyna 2”, potwierdził w jednym z ostatnich wywiadów producent filmowej wersji animacji Dan Lin.

Kiedy tworzyliśmy pierwszą część, to chcieliśmy po prostu zrobić najlepszy film, jaki byliśmy w stanie. Chcieliśmy pozwolić widzom zdecydować, czy chcą zobaczyć więcej. Powiedziałbym, że publiczność chce zobaczyć więcej. Oglądali ten film wiele razy. Otrzymujemy wiele sygnałów, że fani wracają do kina, przyprowadzając przyjaciół i rodzinę. Czujemy, że jest więcej historii do opowiedzenia.

Producent dodał, że twórcy będą podchodzić do ewentualnej kontynuacji tak samo, jak do pierwszej części i nie zamierzają ekranizować animacji z dokładnością co do jednej klatki. Aktualnie trwają rozmowy na temat tego, w jakim kierunku może podążyć franczyza i wydaje się, że film może opowiedzieć nieco inną historię niż animowana kontynuacja.

Będziemy traktować to w ten sam sposób, w jaki potraktowaliśmy pierwszy film. Nie przeniesiemy tego, co zrobiono wcześniej klatka po klatce. Naprawdę mamy na uwadze, to co powstało, ale jest zdecydowanie więcej historii do opowiedzenia na podstawie tego, co trafiło na rynek fizycznych nośników. Więc nie zdradzając zbyt wiele, z pewnością badamy, gdzie możemy podążyć z tą franczyzą.

Przypomnijmy, że animowana kontynuacja „Aladyna” pod tytułem „Powrót Dżafara” była jedną z pierwszych produkcji Disneya skierowanych od razu do dystrybucji na fizycznych nośnikach. Film nie debiutował w kinach. Jak na razie nie ma jednak żadnych informacji, kiedy mogłyby ruszyć prace na planie kontynuacji i kiedy możemy spodziewać się jej premiery. Jeśli jednak Disney w miarę szybko rozpocznie przygotowania, to nie wykluczone, że „Aladyn 2” wejdzie na ekrany kin w 2021 roku.

źródło: Heroichollywood.com / zdj. Disney