Dlaczego Avengers 3 nie otrzymał wersji IMAX na Blu-ray? Bracia Russo opowiadają o filmie Wojna bez granic

Bracia Russo wzięli ostatnio udział w specjalnym pokazie filmu Avengers: Wojna bez granic, po którym przez blisko dwie ogdziny opowiadali o filmie i jego kulisach. W sieci pojawiło się nagranie z całej dyskusji z fanami, które możecie zobaczyć poniżej.

W oczekiwaniu na zwiastun Avengers 4, który ma nadejść w najbliższych dniach, bracia Russo postanowili zająć fanów nowymi informacjami na temat tegorocznej części Avengers, która na zawsze odmieniła filmowe uniwersum Marvela. Mimo że od premiery filmu minęło już ponad pół roku jego fabuła nadal wzbuda w fanach wiele emocji i jest polem do tworzenia spekulacji na temat przyszłorocznej kontynuacji. Całą rozmowę z braćmi Russo możecie obejrzeć poniżej.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie tematy zostały poruszone, prezentujemy Wam skrót najważniejszych tematów.

Marvel chciał, żeby Hugo Weaving powrócił jako Czerwona Czaszka

Hugo Weaving, wcielający się w postać Czerwonej Czaszki w pierwszym filmie o przygodach Kapitana Ameryki, wielokrotnie podkreślał, że nie jest zainteresowany powrotem do świata Marvela, ale bracia Russo potwierdzili, że próbowali jeszcze raz namówić aktora, by powtórzył swoją rolę w Wojnie bez granic. Weaving ponownie odmówił, stąd też decyzja, żeby w złoczyńcę wcielił się Ross Marquanda, znany z serialu The Walking Dead.

Wprowadzenie Defenders było rozważane przez twórców

Russo stwierdzili, że faktycznie rozważali włączenie postaci z seriali Netfliksa do trzeciej części Avengers, ale szybko zrezygnowali z tego pomysłu, ponieważ było to zbyt skomplikowane, aby dopasować wydarzenia z filmów do tych z serialowych produkcji.

Loki jest na pewno martwy

Po Wojnie bez granic wielu fanów spekulowało, że Loki tak naprawdę nie zginął i zdołał uciec lub nawet zmienił się w Bruce'a Bannera i to właśnie dlatego nie mógł zmienić się w Hulka, ale Russo rozwiali w końcu spekulacje fanów i potwierdzili, że Loki jest definitywnie martwy. Nie dostaliśmy jednak wyjaśnienia, w jaki sposób jego śmierć wpłynie na solowy serial bohatera, który został już potwierdzony przez samego szefa Disneya. Wygląda na to, że w grę wchodzą dwa rozwiązania: fabuła produkcji zostanie umieszczona przed wydarzeniami z Wojny bez granic lub Loki powróci w Avengers 4, być może w nieco odmienionej wersji.

Hulk nie bał się Kamieni Nieskończoności, a samego Thanosa

Wiele spekulacji związanych z postacią Hulka w Wojnie bez granic wzbudziła początkowa sekwencja starcia potężnego herosa z Thanosem, która spowodowała, że Hulk nie pojawił się już do końca produkcji. Bracia Russo wyjaśnili, że Hulk przegrał z Thanosem nie dlatego, że ten dzierżył już Rękawicę Nieskończoności z jednym z kamieni, ale dlatego, że Potężny Tytan jest zwyczajnie lepszym, bardziej wyrachowanym i inteligentnym wojownikiem. Możemy jednak spodziewać się, że w Avengers 4 Hulk dostanie szansę na rewanż.

Avengers: Wojna bez granic i Avengers 4 to dwa różne filmy

Początkowo twórcy chcieli, żeby zdjęcia do Avengers 3 i Avengers 4 powstawały jednocześnie, ale ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu, ponieważ proces łączenia dwóch tak skomplikowanych, ale także odmiennych filmów powodował zbyt wiele problemów na planie. Marvel szybko doszedł do wniosku, że połączenie obydwu części spowoduje ogromny bałagan podczas kręcenia zdjęć, jak i w procesie postprodukcji.

Nakręcono jeszcze jedną scenę z Iron Manem i Pepper

Bracia Russo przyznali, że nakręcili scenę w domu Iron Mana pokazującą, jak Tony Stark siedzi na tarasie i bawi się telefonem, który wręczył mu Steve Rogers. Jego rozmyślania na temat konfliktu z Kapitanem Ameryką zostają jednak przerwane przez pojawienie się Pepper Potts. Duet reżyserów podkreślił jednak, że scena nie znalazła się w filmie, ponieważ ostatecznie nie spełniała swojej funkcji.

Russo chcą stworzyć filmową wersję Tajnych wojen

Joe i Anthony Russo jeszcze raz podkreślili na spotkaniu, że to właśnie komiksowa wersja Tajnych wojen sprawiła, że zakochali się w komiksach i bardzo chętnie przedstawiliby ją na dużym ekranie, tym bardziej że fuzja Disneya i Foxa daje ku temu świetną okazję. Oczywiście nie jest to w żadnym wypadku potwierdzenie, że Marvel planuje przenieść Secret Wars na duży ekran, ale duet reżyserów jeszcze raz potwierdził, że jeśli studio chciałoby ich zatrzymać w swoich szeregach po Avengers 4, to najlepszym sposobem na to byłoby umożliwienie im adaptacji tej kultowej fabuły.

Benedict Cumberbatch pracował sam na planie

Twórcy Wojny bez granic zdradzili też, że Benedict Cumberbatch, wcielający się w postać Doktora Strange'a, miał bardzo napięty grafik podczas zdjęć do trzeciej części Avengers, co skutkowało tym, że większość swoich scen nagrał bez udziału innych aktorów, którzy dogrywali się do nich w kolejnych miesiącach, korzystając z pomocy dublerów, którzy zastępowali Cumberbatcha.

Były trzy wersje scenariusza

Według Russo były trzy wersje filmu Avengers: Wojna bez granic, z których jedna zawierała narrację Thanosa i nie miała chronologicznie ustawionej struktury. Wersja ta uwzględniała też lepszą rozbudowę członków Czarnego Zakonu, ale okazała się zbyt długa (scenariusz miał podobno 250 stron), a Joe i Anthony zdali sobie sprawę, że trzeba ją skrócić. Twórcy wspominają jednak, że pomysł z narracją Thanosa nawet jeśli został porzucony, pozwolił im na znacznie lepsze zrozumienie postaci Szalonego Tytana.

Stormbreaker nie jest potężniejszy niż Rękawica Nieskończoności

Po tym, jak Thor poważnie zranił Thanosa swoją nową bronią, fani zaczęli spekulować, że Stormbreaker potrafi niwelować moc Kamieni Nieskończoności, jednak Russo stwierdzili, że Thanos po prostu nie zauważył zbliżającego się zagrożenia ze strony Thora, ale gdyby to zrobił, byłby zdecydowanie lepiej przygotowany i najprawdopodobniej potrafiłby odeprzeć atak używając mocy Rękawicy, tak jak robił to w przypadku innych starć z Avengerami.

Czerwona Czaszka zmienił się w ducha

Pojawienie się Czerwonej Czaszki wzbudziło w wielu fanach nadzieję, że złoczyńca ponownie stanie do walki z Kapitanem Ameryką, ale jak się okazuje, nie będzie to możliwe, bowiem Russo stwierdzili, że Czerwona Czaszka jest aktualnie czymś w rodzaju ducha, połączonego na stałe z Kamieniem Dusz. Okazało się też, że o powrót popularnego przeciwnika Steve'a Rogersa walczyli Christopher Markus i Stephen McFeely, czyli twórcy pierwszego filmu o przygodach Kapitana Ameryki. Bracia Russo rozważali podobno do tej roli zupełnie inną postać.

Film mógł mieć zupełnie inne zakończenie

Twórcy przyznali, że początkowo planowali zupełnie inne zakończenie, ale gdy zrozumieli, że to w dużej mierze film o Thanosie, zdecydowali, że pokazanie, jak potężny Tytan spogląda na wschodzące Słońce nad zupełnie nowym wszechświatem, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Beta Ray Bill mógł pojawić się w filmie

Fani komiksów zdają sobie sprawę, że Stormbreaker jest tak naprawdę bronią stworzoną dla bohatera nazywanego Beta Ray Bill, która była już wspomniana w filmie Thor: Ragnarok i, jak się okazuje, mogła zadebiutować w końcu w trzeciej części Avengers. Russo chcieli wprowadzić bohatera do świata Marvela, ale nie byli jednak w stanie znaleźć dla niego miejsca w filmie tak przepełnionym już bohaterami i akcją.

Zwolnienie Jamesa Gunna nie miało wpływu na Avengers 4

Mimo że bracia Russo zastrzegli, że na spotkaniu nie będą odnosili się do kwestii związanych z Avengers 4, potwierdzili w rozmowie, że zwolnienie Jamesa Gunna ze stanowiska reżysera filmu Strażnicy Galaktyki 3 nie miało wpływu na wygląd samego filmu oraz na wątki związane z członkami drużyny.

Ile czasu upłynęło pomiędzy „pstryknięciem” a finałem filmu?

Do tej pory wydawało nam się, że pomiędzy „pstryknięciem” Thanosa, które zlikwidowało połowę wszechświata, a finałową sceną filmu minęło niewiele czasu, ale bracia Russo zapytani o tę kwestię odmówili komentarza, co może być podstawą do rozpoczęcia spekulacji na temat zakończenia Wojny bez granic.

Russo nie są zaangażowani w serial o Falconie i Zimowym żołnierzu

Niedawno ujawniono, że Marvel pracuje nad serialem skupiającym się na duecie Falcona i Zimowego żołnierza – dwóch bohaterów, których to właśnie Russo wprowadzili do filmowego świata MCU. Twórcy potwierdzili jednak, że nie są zaangażowani w prace nad tym projektem.

Świat MCU stanie się bardziej różnorodny

Bracia Russo zostali zapytani na spotkaniu, czy możemy spodziewać się w filmach MCU bohaterów pochodzenia latynoskiego, na co odpowiedzieli, że nie mogą nic zdradzać, ale czwarta faza na pewno zaskoczy fanów swoją różnorodnością.

Dlaczego wersja IMAX nie trafiła na Blu-ray?

Miłośnicy fizycznych nośników mogli poczuć się rozczarowani faktem, że na Blu-ray Wojna bez granic nie doczekała się wersji IMAX, którą można było zobaczyć w kinach. Bracia Russo stwierdzili, że za taki obrót należy winić przede wszystkim właśnie firmę IMAX, która nie chciała, aby widzowie mogli oglądać film w tym formacie w innymi miejscu niż w kinach. Russo dali jednak fanom nadzieję, że istnieje szansa, że kiedyś wersja IMAX trafi jednak na fizyczne nośniki.

Avengers 4 trafi do kin 3 maja 2019 roku. W rolach głównych na pewno wystąpią takie gwiazdy: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Peter Dinklage i Josh Brolin. Reżyserią filmu zajmują się bracia Anthony i Joe Russo.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel