Dlaczego Ruby Rose zrezygnowała z roli Batwoman?

Kilkanaście godzin temu świat obiegła zaskakująca informacja o odejściu Ruby Rose z serialu „Batwoman”, w którym wcielała się w główną bohaterkę. Dlaczego aktorka zrezygnowała z udziału w produkcji od stacji The CW?

Początkowo spekulowano, że odejście Ruby Rose z serialu o przygodach Batwoman może mieć związek z jej zdrowiem fizycznym – aktorka przeszła w zeszłym roku dwie operacje – jednak szybko zdementowano, że miały one jakikolwiek wpływ na zrezygnowanie z pracy nad produkcją od stacji The CW.

Najnowsze informacje pochodzące od serwisu Variety.com ujawniają, że aktorka nie czuła się dobrze na planie serialu, miała problemy z aklimatyzacją w kanadyjskim Vancouver, gdzie kręcone są projekty stacji The CW i nie była zadowolona z faktu, że jako główna gwiazda produkcji musi spędzać wiele godzin na planie zdjęciowym. Aktorka nie odczuwała podobno satysfakcji z grania popularnej bohaterki DC Comics i – określając to dosadnie – męczyła się podczas pracy nad kolejnymi odcinkami. Inne źródło związane z serwisem Tvline.com zaznacza jednak, że decyzja aktorki o odejściu z serialu nie była w 100% podyktowana wymaganiami ze strony Rose. Na pewnym etapie obydwie strony – aktorka i twórcy – miały uznać, że lepiej dla wszystkich będzie, jeśli Rose odejdzie z produkcji, a jej miejsce zajmie nowa aktorka.

Dla Rose była to pierwsza tak duża rola w karierze. Do tej pory aktorka pojawiała się jedynie w epizodycznych rolach zarówno w kinie („John Wick 2”, „The Meg”), jak i w telewizji („Orange Is the New Black”). Możemy więc zakładać, że styl pracy obowiązujący przy kręceniu tak długich sezonów, z jakich znana jest stacja The CW – pierwszy sezon liczył aż 20 odcinków – okazał się dla Rose zbyt wyczerpujący. Może mieć to związek również z problemami psychicznymi aktorki, która przyznawała w wywiadach, że kilkukrotnie próbowała popełnić samobójstwo i przebywała z tego powodu w szpitalach.

Serial o przygodach Batwoman został odnowiony na drugi sezon już w styczniu tego roku. Przedstawiciele telewizyjnego oddziału Warner Bros. zapewnili już, że nie zrezygnują z produkcji nowych odcinków i w drugim sezonie zobaczymy nową aktorkę wcielającą się w Batwoman. Jak na razie jednak nazwisko nowej odtwórczyni bohaterki nie zostało ujawnione.

źródło: variety.com / tvline.com / zdj. The CW / DC Comics